ایسنا/ نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر هیدج گفت: اموات هیدجی‌ها از امسال در آرامستان جدید به خاک سپرده می‌شود.

عباس عسگری، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر هیدج ظهار کرد: پروژه آرامستان جدید به دلیل تکمیل ظرفیت آرامستان فعلی از شروع دوره پنجم شورا در سال ۹۶ در دستور کار شورای جدید قرار گرفت.
وی با بیان این‌که برای جابه‌جایی آرامستان فعلی حدود یک هکتار از املاک واقع در مسیر آرامستان جدید تملک شد، ادامه داد: کاربری زمین آرامستان جدید با همکاری اداره جهادکشاورزی تغییر داده شد.
این مسئول با اشاره به این‌که آرامستان جدید در زمینی موقوفه به مساحت ۸۵۰۰ مترمربع و با هزینه حدود ۱۰ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت، افزود: ۲ میلیارد ریال از این‌ مبلغ توسط یکی از شهروندان خیر و مابقی از محل احداث تاسیسات شهری تامین شد.
عسگری با تاکید بر این‌که هم‌اکنون راه آرامستان به طول تقریبی ۶۰۰ متر و به عرض ۲۲ متر با رفیوژ وسط و آسفالته با تاسیسات روشنایی کامل تکمیل شده، حصارکشی ضلع جنوبی و غربی به طور کامل انجام شده است، گفت: ساختمان سرایداری نیز تکمیل و سردرب آرامستان بسیار زیبا طراحی و اجرا شده و داخل آرامستان هم قطعه‌بندی‌ شده است.
وی با اشاره به جابه‌جایی آرامستان هیدج، گفت: از شروع سال جدید به دلیل اتمام عملیات عمرانی و تامین تاسیسات مورد نیاز و تکمیل آرامستان فعلی، مقرر شد اموات فقط در آرامستان جدید به خاک سپرده شوند و هیچ موردی در آرامستان فعلی انجام نخواهد گرفت.
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر هیدج با بیان این مطلب که بهره‌برداری از این پروژه یکی از دغدغه‌های به‌حق شهروندان و از ضروریات شهر هیدج بود، خاطرنشان کرد: ضمن تقدیر از مالکانی که در راستای بهره‌برداری از این پروژه همکاری لازم را داشتند، از دیگر مالکانی که در ابتدای راه آرامستان دارای ملک هستند، تقاضامندیم با شورا و شهرداری همکاری لازم را داشته باشند تا ضمن تکمیل راه آرامستان، کمربندی شرقی که از شمال و جنوب کاملا بازگشایی شده و فقط در این نقطه به طول ۵۰۰ متر باقی‌مانده نیز به اتمام و بهره‌برداری برسد، زیرا این پروژه یکی از ضروریات روز شهر در کاهش ترافیک داخل شهر است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd