فارس/ مدیرعامل آتش نشانی مشهد گفت: امروز در پی رانش زمین و ریزش دیوار حدودا هفت متری بر روی سه خودرو پارک شده در پارکینگ روباز یک مجتمع مسکونی در بلوار هاشمیه، خسارات شدید به این وسایل نقلیه (پژو، ریو، پراید) وارد شد.

آتشپاد دوم امیر عزیزی، مدیرعامل آتش نشانی مشهد گفت: طی این مدت بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ تماس با سامانه ۱۲۵ برقرار شد که در برخی از این تماس ها مشاوره های لازم توسط کارشناسان مرکز فرماندهی به شهروندان ارائه شد و برخی از این تماس‌ها منجر به انجام ۹۰ ماموریت امدادی مرتبط با بارندگی، توسط آتش‌نشانان در سطح شهر مشهد شد.
وی افزود: مجموع این مأموریت‌ها شامل رفع آبگرفتگی داخل منازل و مجتمع های مسکونی به خاطر پس زدگی فاضلاب شهری، مسدود شدن ناودانی بر روی پشت بام ها و تراس منازل، پرشدن چاه های داخل منازل، سقوط درختان در داخل حیاط منازل بر روی دیوار و یا خودروها و چندین مورد گیر کردن خودرو در داخل حفره های ایجاد شده در حیاط منازل بوده است.
عزیزی ادامه داد: همچنین در این مدت آتش نشانان چندین عملیات ایمن سازی و بازدید ازچاه ها و ساختمان‌ها و دیوارهای خطری در داخل منازل شهروندان را انجام داده و توصیه های لازم را به مالکان ارائه کرده اند.
مدیرعامل آتش نشانی مشهد خاطرنشان کرد: در یکی از این حوادث رانش زمین و ریزش دیوار حدودا هفت متری بر روی سه خودرو پارک شده در پارکینگ روباز یک مجتمع مسکونی در بلوار هاشمیه موجب بروز خسارات شدید به این وسایل نقلیه (پژو، ریو، پراید) شده بود که با حضور آتش نشانان و نجاتگران آتش نشانی این خودروهای آسیب دیده از زیر آوار خارج شدند.
وی یادآور شد: خوشبختانه در هیچ یک از این حوادث، خسارات جانی نداشتیم و آتش‌نشانان در تمامی ایستگاه های عملیاتی سطح شهر در آماده‌باش کامل برای امداد رسانی به شهروندان به سر می برند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید