ایرنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز اعلام کرد: سفرهای جاده ای این استان در نوروز ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد کاهش نشان می دهد.

گودرز محمودی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و البرز ، بسیاری از مردم در خانه ها مانده اند که جای قدردانی دارد.
وی بیان داشت: اکنون ترافیک در تمام راه های استان البرز روان است و هیچ گونه مشکل ترافیکی در محورهای ارتباطی استان نداریم.
محمودی گفت : امروز یک مورد ریزش سنگ در جاده کرج - چالوس رخ داد که آسیب جانی و خساراتی در پی نداشت .
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان البرز بیان داشت : با توجه به افزایش دما و ذوب شدن یخ و برف ها، ریزش سنگ در این موقع از سال در جاده کرج - چالوس طبیعی است و رانندگان باید با هوشیاری در این مسیر تردد کنند.
هرچند امسال آمار دقیقی از ترددهای جاده ای استان البرز اعلام نشده امانوروز ۹۷ و ۹۸ روزانه حدود یک و نیم میلیون تردد در راه های این استان ثبت می شد که امسال به علت شیوع کرونا و توصیه مسوولان بهداشتی درمانی مبنی بر حضور مردم درخانه ها، این ترددها به میزان زیادی کاهش یافته است.
از سوی دیگر پلیس راه البرز هم اعلام کرد که تصادفات منجر به فوت طی چند روز اخیر در جاده های البرز به صفر رسیده است.
استان البرز دارای یک هزارو ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای ایران مربوط به محورهای ارتباطی این استان است.
در نوروز ۹۷ بیش از ۳۵ میلیون تردد و در نوروز ۹۸ حدود ۲۹ میلیون تردد جاده ای در محورهای ارتباطی البرز ثبت شد.
ویروس کرونا تاکنون سبب بستری شدن بیش از یک هزارو ۳۰۰ نفر و مرگ ۲۳۳ نفر در البرز شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af