ایرنا/ فرماندار نهبندان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بارندگی‌های شدید و رگباری به بیش از ۲۵۰ کیلومتر از جاده‌های روستایی و عشایری شهرستان ۳۰ تا ۵۰ درصد خسارت وارد کرد.

مجید بیکی فرماندار نهبندان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: به دنبال وقوع بارش‌های رگباری در شهرستان نهبندان و وقوع سیلاب تاکنون ۶ رشته قنات کشاورزی در روستاها تخریب شده است.
وی بیان کرد: همچنین چهار واحد مسکونی روستایی در شهرستان دچار آبگرفتگی شد که در ساعات اولیه با کمک نیروهای امدادی هلال احمر گل و لای ناشی از سیلاب در این منازل پاکسازی شد.
فرماندار نهبندان با اشاره به خسارت وارده به بخش کشاورزی شهرستان اظهار داشت: بخشی از اراضی زراعی دچار سیلاب و گل‌گرفتگی شد که میزان خسارت‌ها در روزهای آتی بررسی و اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین در برخی مناطق شهرستان شاهد بارش‌های رگباری و تگرگ ( به اندازه گردو) بودیم که خسارات زیادی به باغات کشاورزی و شکوفه‌های بهاری وارد کرد که میزان خسارت هنوز برآورد نشده است.
بیکی با اشاره به خسارات وارده به شبکه برق شهرستان عنوان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده خوشبختانه هیچگونه قطعی برق در شهرستان نداشتیم.
وی بیشترین میزان بارندگی با ۳۹ میلی متر را مربوط به روستای میغان دانست و یادآور شد: شب گذشته در منطقه عربخانه شاهد ریزش برف و روستای بَرَک ریزش تگرگ شدید بودیم.
فرماندار نهبندان گفت: بارش باران در ۲۴ ساعت گذشته سبب خسارت به برخی محورهای اصلی از جمله بیرجند - نهبندان، میغان - شاهکوه و شوسف - نهبندان شد.
وی افزود: در مجموع میانگین بارندگی شهرستان نهبندان در سال آبی جاری ۶۶ میلیمتر گزارش شده که در سال آبی گذشته ۵۹ میلی‌متر و در بلندمدت ۶۷ میلی متر بوده است.
بیکی با بیان اینکه سازه‌های آبخیزداری تاثیر بسزایی در مهار روان‌ آب‌ها و سیلاب‌ها داشته است تصریح کرد: بخش زیادی از این سازه‌ها و بندهای خاکی آبگیری شده است و در جلوگیری از سیلاب و خسارات ناشی از آن موثر بوده است.
وی تاکید کرد: در حال حاضر تمامی مسیرهای مواصلاتی روستایی و شهری شهرستان باز است و هیچگونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7