ایرنا/ مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به همدیدی و آینده‌نگری نقشه‌های هواشناسی سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه هفته آینده وارد آسمان استان می‌شود.

علیرضا خندان رو مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده اوج فعالیت این سامانه بارشی در استان خواهد بود.
وی گفت: سامانه بارشی که اکنون در خراسان جنوبی فعال است تا اواخر وقت امشب برخی نقاط استان به خصوص نقاط شمال و شرق را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به تدریج از استان خارج می‌شود.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی اظهار داشت: بارندگی‌ها در ساعات آینده به صورت باران و در مناطق مستعد بارش برف خواهد بود.

بیشترین بارندگی اخیر در طبس و فردوس
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته روستای خرو شهرستان طبس با ۵۹ میلیمتر بارش باران، بیشترین بارندگی را در خراسان جنوبی ثبت کرد و فتح آباد و مهوید شهرستان فردوس با ۵۰ و ۴۶ میلیمتر پس از آن قرار دارند.
خندان رو گفت: خشکسالی‌های چندین ساله هنوز استان را در وضعیت خشکسالی و کم آبی قرار داده اما بارندگی‌ها تاثیراتی را بر کاهش آن گذاشته است.
وی بیان کرد: میانگین بارندگی‌ در سال زراعی جاری (مهر ۹۸ تا شهریور ۹۹) به ۱۰۳.۶ میلیمتر رسیده که این عدد در مدت مشابه سال قبل ۸۸ و در بلندمدت ۸۴.۵ میلیمتر بوده است.
سامانه بارشی که از روز شنبه دوم فروردین در خراسان جنوبی فعال شد روز گذشته در اغلب نقاط استان شدت گرفت و در برخی شهرستان‌ها موجب جاری شدن روان آب شد.
براساس اعلام سازمان هواشناسی بارش‌های پرحجم امروز در نوار شرقی از جمله خراسان جنوبی و بخش‌هایی از مرکز و شمال‌ شرق کشور فعال است.
بارندگی و سیلاب در خراسان جنوبی تاکنون تلفات جانی نداشته اما در برخی مناطق استان خسارات مالی برجا گذاشته است.
۹۳ تیم امدادی و عملیاتی تا صبح چهارشنبه در استان آماده‌باش هستند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7