ایرنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: برخی راه‌های استان بر اثر بارش‌ سنگین باران به صورت موقت بسته شده بود که با تلاش راهداران بازگشایی شد.

اسدالله جلال زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۲۴ ساعت گذشته در برخی محورهای استان و گردنه‌ها شاهد بارش برف و باران شدید بودیم که منجر به کاهش دید افقی، کندی تردد و انسداد موقت شده بود.
وی با بیان اینکه محورهای مسدود در کمترین زمان ممکن بازگشایی شد اظهار داشت: محورهای طبس - تپه طاق، دیهوک - سه راهی راهداران، سرایان - بیرجند و زیرکوه - شاهرخت شب گذشته به دلیل بارش شدید باران و سیلابی شدن مسیر، بسته اعلام شده بود که با تلاش عوامل راهداری در ساعات اولیه بازگشایی شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: با فعال‌سازی قرارگاه مدیریت بحران راهداری استان تاکنون ۸۹ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۱۴۸ نیروی راهداری به ۵۶ دستگاه خودرو گرفتار امداد رسانی و با استفاده از حدود ۵۰ تن شن و نمک نسبت به برف‌روبی، پاکسازی و بازگشایی راه‌های استان به تعداد ۵۶ مقطع ریزش برداری و پاکسازی بویژه در راه‌های مسدود اقدام کردند.
وی ادامه داد: شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور، اپلیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان بوده و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز برای ارتباط مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است.
جلال زاده همچنین به رانندگان توصیه کرد؛ ضمن توجه به مسایل بهداشتی و اجتناب از سفرهای غیرضروری برنامه سفرهای ضروری خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و همکاری لازم را با پلیس راه و تیم‌های راهداری و گشت‌های ویژه کرونا و سایر گروه‌های امدادی به عمل آورند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7