ایرنا/ رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: با مثبت شدن آزمایش هفت بیمار جدید به ویروس کرونا کووید ۱۹ در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر شمار مبتلایان به این بیماری در جنوب غرب خوزستان به ۹۷ نفر رسید.

شکراله سلمان زاده، رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: تاکنون بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی ۳۸ بیمار در آبادان، ۴۲ بیمار در خرمشهر و ۱۷ بیمار در شادگان شناسایی شدند ضمن اینکه تاکنون ۶۱ بیمار پس از بهبودی از بیمارستان طالقانی آبادان مرخص شدند.
وی افزود: از ابتدای اسفندماه تاکنون ۱۵ هزار و ۸۹۷ نفر با علایم حاد تنفسی شدید به بیمارستان‌های حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان مراجعه کردند که تاکنون یکهزار و ۳۴ نفر بستری شده و ۹۲۱ نفر نیز از بیمارستان ترخیص شدند.
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان شمار بیماران ترخیص شده در روز گذشته از بیمارستان طالقانی آبادان را ۱۴ بیمار اعلام کرد.

وضعیت قرمز در خرمشهر
سلمان‌زاده وضعیت خرمشهر را از نظر شیوع کرونا قرمز اعلام کرد و گفت: ادامه این روند شهرستان خرمشهر را با مشکلات جدی مواجه خواهد کرد.
وی علت گسترش بیماری کرونا در شهرستان خرمشهر را ورود مسافران از طریق فرودگاه و قطار بیان کرد و گفت: قطع ارتباط ریلی و هوایی و کنترل مبادی ورودی شهرها و تعطیلی بازارها در کنترل چرخه گسترش بیماری مهم و تاثیرگذار است.
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان از مردم شهرهای جنوب غرب خوزستان خواست به هشدارهای بهداشتی توجه بیشتری کنند. این بیماری را جدی بگیرند و در خانه بمانند تا زنجیره انتشار این بیماری قطع شود.
وی از ساکنان شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان خواست برای پایش بهتر و قطع زنجیره انتشار بیماری کرونا اطلاعات خود را در سامانه سلامت ثبت کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335