ایرنا/ معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در حال حاضر فقط ۶۰ حلقه چاه غیرمجاز در این استان وجود دارد که طبق برنامه‌ریزی بعمل آمده نسبت به انسداد آنها اقدام خواهد شد.

نبی‌الله پاسبان عیسی‌لو، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اظهار داشت: اردبیل جزو معدود استان‌هایی در سطح کشور است که در زمینه انسداد چاه‌های غیرمجاز موفق عمل کرده است.
او با اشاره به اینکه با برداشت بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی در سالیان گذشته آب چند سال آینده را نیز مصرف کرده‌ایم، افزود: برای به تعادل رساندن مصرف آب زیرزمینی باید با همکاری هم بویژه در بخش کشاورزی از بروز مشکل برای آینده فرزندانمان جلوگیری کرد.
وی گفت: عبور از بحران آب نیازمند مشارکت همگانی است و همه ما باید به نوبه خود به وظایف ذاتی خود در برابر حفاظت از منابع آب عمل کنیم.
او افزود: با تلاش مدیرعامل و تمامی همکاران در سال گذشته سد و شبکه احمدبیگلو در شهرستان مشگین‌شهر به بهره‌برداری رسید و همچنین آبگیری سدهای بفراجرد خانقاه خلخال و تازه‌کند گرمی انجام شد تا با برنامه‌ریزی مناسب بتوان بخشی از چالش‌های آبی در این مناطق مرتفع شود.
پاسبان عیسی‌لو همچنین با اشاره به بهره‌برداری ۱۰ هزار هکتار از اراضی پایاب شبکه خداآفرین در سال گذشته بیان کرد: در صورت تامین اعتبار و حل مشکل مالی، پروژه مذکور به پایان خواهد رسید.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل همچنین با اشاره به کلنگ‌زنی شبکه آبیاری پایاب سد گیوی در روزهای پایانی سال گذشته گفت: با استفاده از فاینانس داخلی عملیات اجرایی این شبکه با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال آغاز شد.
وی افزود: حجم آب سدهای استان در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال گذشته وضعیت بهتری دارند در حالی که نسبت به درازمدت، حجم آب کمتری را در پشت سدها شاهد هستیم.
او لایروبی و ساماندهی رودخانه‌های استان، نصب کنتور هوشمند بر چاه‌های کشاورزی، جلوگیری از اضافه برداشت از چاه‌های کشاورزی، فعالیت چندین گروه گشت و بازرسی از منابع آب ، انسداد چاه‌های غیرمجاز و جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز را از جمله اقدامات شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی استان ذکر کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253