ایرنا/ معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: ۶۶ فقره پرونده اقتصادی مربوط به تخلفات کرونایی از اوایل اسفندماه گذشته تاکنون در استان خراسان شمالی رسیدگی شده است.

محمد کرمیان‌فر، معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار کرد: ارزش ریالی تخلف های اقتصادی مربوط به کرونا، بیش از ۴۹۲ میلیون ریال گزارش شده است.
وی افزود: در این مدت ۹۱ مورد تخلف در استان شناسایی شده که از این تعداد، گرانفروشی در صدر بوده است.
کرمیان‌فر ادامه داد: در این مدت، گران‌فروشی ۲۱ مورد، کم فروشی سه مورد، عدم رعایت بهداشت ۲۰ مورد، درج نشدن قیمت ۲۰ مورد، امتناع از صدورد فاکتور ۱۲ مورد، تقلب یک مورد و احتکار سه مورد شناسایی و مورد رسیدگی قرار گرفته است.
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ۱۱ مورد هم سایر تخلف‌ها است.
وی افزود: بیشتر پرونده ها مربوط به صنوف کالاهای طب، داروخانه ها، نانوایی ها، لوازم شوینده، عطاری و تجهیزات پزشکی بوده است.
کرمیان‌فر در باره فعالیت های بازرسان در زمینه رسیدگی به تخلفات اقتصادی گفت: چند گروه بازرسی در مرکز استان و در هر شهرستان یک گروه برای بازرسی تشکیل و فعال شده است.
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار کرد: بازرسان از داروخانه ها و صنوف عرضه کننده کالای طب و بهداشتی، شرکت های پخش، انبارها و نانوایی ها بازرسی می کنند.
وی تاکید کرد: شکایات مرتبط با کالاهای بهداشتی مورد نیاز مردم در اسرع وقت رسیدگی می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45