ایرنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: از آغاز بارش برف در استان ۵۰ تن شن و نمک برای بازگشایی محورهای استان استفاده شده است.

اسداله جلال زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: بارش‌های سنگین باران و در برخی گردنه‌ها بارش برف در شبانه روز گذشته باعث انسداد موقت در برخی محورها شد.
وی ادامه داد: با همکاری مشترک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، پلیس راه و گروه‌های امدادی، کلیه مسیرهای اصلی و شریانی استان در کمترین زمان ممکن بازگشایی شد.
جلال زاده اظهار کرد: محورهای طبس – تپه طاق، دیهوک- سه راهی راهداران، سرایان-بیرجند و زیرکوه-شاهرخت طی شب گذشته به دلیل بارش شدید باران و سیلابی شدن مسیر، مسدود اعلام شده بود که با تلاش عوامل راهداری در ساعات اولیه بازگشایی شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی ادامه داد: با فعال‌سازی قرارگاه مدیریت بحران راهداری استان تاکنون ۸۹ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۱۴۸ نیروی راهداری به ۵۶ دستگاه خودرو گرفتار امداد رسانی کرده‌اند.
وی افزود: همچنین ۵۶ مقطع از راه‌های استان با ۵۰ تن نمک و شن و برف‌روبی بازگشایی شده و در راه‌های مسدود هم عملیات ریزش برداری و پاکسازی انجام شده است.
جلال زاده اظهار کرد: شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور، اپلیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است.
وی ادامه داد: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ هم برای ارتباط مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است.
جلال زاده بیان کرد: از رانندگان خواستاریم ضمن توجه به مسائل بهداشتی و اجتناب از سفرهای غیر ضرور برنامه سفرهای ضروری خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کرده و همکاری لازم را با پلیس راه و تیم‌های راهداری و گشت‌های ویژه کرونا و سایر گروه‌های امدادی داشته باشند


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7