ایرنا/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از ممنوعیت ماهیگیری با قلاب و هر ابزار دیگر در رودخانه‌ها با توجه به فصل تخم‌ریزی ماهی‌ها خبر داد.

مصطفی فلاح، رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: ماهیگیری با قلاب و هر ابزار دیگر در رودخانه‌ها با توجه به فصل تخم‌ریزی ماهی‌ها ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.
فلاح اظهار کرد: برخی صیادان در رودخانه‌های مرداب و خواجه‌کری آستارا با قلاب یا ابزار دیگر ماهیگیری می‌کردند که ۱۰ چوب ماهیگیری یا قلاب لنسر از آن‌ها ضبط شد.
وی بیان کرد: ممنوعیت صید ماهی قبلا نیز اعلام و به ۱۰ صیاد اخطار داده شده است و در صورت صید مجدد به دادگاه معرفی خواهند شد.
فلاح ادامه داد: از اوایل اسفند تا اواسط خردادماه فصل تخم‌ریزی ماهی‌هاست و ماهی‌های مولد یا رودکوچ برای تخم‌ریزی از دریا به رودخانه‌ها مهاجرت می‌کنند و ماهیگیری در این شرایط ممنوع است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: از اواسط خرداد ماه همزمان با پایان فصل تخم‌ریزی ماهی‌ها، پروانه صید با قلاب در محدوده رودخانه‌ها صادر خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0