باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیروکارزین گفت: با کوچ زود هنگام و خارج از برنامه عشایر برخورد و از انجام آن جلوگیری می شود.

یعقوب نظریان مادوانی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیروکارزین اظهار کرد: چرای زود هنگام دام در مراتع یکی از عوامل مهم تخریب عرصه‌های طبیعی است از این رو زمان ورود دام به مراتع ییلاقی باید مطابق با تاریخ کوچ و پروانه‌های مرتعداری صادر شده باشد.
وی تصریح کرد: در ادامه گشت‌های نوروزی مامورین منابع طبیعی این شهرستان با کوچ زود هنگام خودرویی عشایر از سمت شهرستان خنج مواجه می‌شوند که پس از بررسی این موضوع توسط کارشناس مرتع از ادامه مسیر دامداران جلوگیری شد.
نظریان با اشاره به تاکید مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس مبنی بر کنترل شریان اصلی کوچ در شهرستان، اظهار کرد: این شاهراه کوچ عشایری توسط کارشناسان مرتع این اداره زیر نظر و در کنترل کامل است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیروکارزین با بیان اینکه کوچ قبل از موعد عشایر به مراتع ییلاقی فارس و اصفهان تخلف محسوب می‌شود، ابراز کرد: این اتفاق موجب تخریب عرصه‌های منابع طبیعی و مشکلات زیادی در خدمات رسانی به این قشر مولد می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913