ایرنا/ نماینده وزیر بهداشت در ستاد مقابله با کرونای مازندران، درخواست قرنطینه این استان را غیر ضروری خواند و وضعیت مازندران را در شرایط کنونی بدون نیاز به قرنطینه عنوان کرد.

جمعی از پزشکان متخصص و عمومی مازندران که در میانشان تعدادی از روسای سابق و اسبق دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل هم حضور دارند، امروز سه شنبه نامه‌ای را خطاب به رییس جمهوری منتشر کردند که در آن درخواست قرنطینه کل کشور از جمله استان مازندران را برای شکست ویروس کرونا مطرح کرده‌اند.
محمدمهدی ناصحی، نماینده وزیر بهداشت در ستاد مقابله با کرونای استان‌های مازندران و گلستان در پی انتشار این نامه گفت: قرنطینه یکی از طرح‌های پیشنهادی اولیه از سوی برخی از متخصصان و دست‌اندرکاران حوزه بهداشت و درمان کشور از ابتدای شیوع ویروس کرونا در ایران همانند آنچه که برخی کشورهای دنیا انجام دادند، بود که به دلایل و مصالحی این طرح از سوی مسئولان مورد موافقت قرار نگرفته است.
ناصحی افزود: اجرای طرح قرنطینه برای یک استان نمی‌تواند موثر باشد و اگر بنا به قرنطینه براساس اولویت‌ها باشد به نظر می‌رسد استان تهران برای این کار از اولویت بیشتری برخوردار است.
وی توضیح داد: بحث علمی که در مورد قرنطینه در ابتدا مطرح شده بود، این بود که در تمام کشور این برنامه اجرایی شود و به عنوان نمونه اگر قرار بر قرنطینه استان مازندران باشد، باید این کار در استان گلستان و گیلان نیز اجرایی شود تا بتواند موثر باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9