شفقنا/ استاندار قم از سیر نزولی بیماری در استان خبر داد و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا را اولویت استان عنوان کرد.

بهرام سرمست، استاندار قم اظهار داشت: کادر درمانی در زمینه درمان بسیار خوب عمل کرده است و ما توانستیم زودتر از برآوردها پیک شیوع را تثبیت کنیم و سیر نزولی به بیماری دهیم که این حاصل همبستگی و انسجامی است که در استان قم صورت گرفته البته در این زمینه تمامی ظرفیت‌های استانی و ملی به کار گرفته شده و الحمدالله موفق بودیم.
وی طرح بسیج ملی را اولویت برنامه‌های ستاد مبارزه با کرونا دانست و افزود: در طرح بسیج ملی و پیشگیری و غربالگری باید انرژی بیشتری گذاشته و جهت‌گیری بهتری دهیم و اولویت‌گذاری کنیم تا بتوانیم حلقه انتشار را کاهش و جلوی شیوع موج دوم بیماری را بگیریم.
استاندار قم با اشاره به اینکه استان در زمینه غربالگری در رتبه پنجم قرار دارد تصریح کرد: نباید به این آمارها تکیه کنیم چرا که هنوز در زمینه ثبت نام در سامانه خودارزیابی عقب هستیم.
سرمست اقزود: باید در زمینه اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا همه ظرفیت‌ها و توان خود را به کار گیریم تا از نظر ثبت در سامانه حرفی برای گفتن داشته باشیم و به طور صدرصدی همه جامعه هدف را غربالگری کنیم تا هم ورودی به بیمارستان‌ها را کاهش دهیم و هم صدرصد به همه هدف‌گذاری خود دست یابیم.
وی با اشاره به حضور ۲۰۵ هزار اتباع خارجی در استان قم گفت: اتباع خارجی مجاز به اضافه طلاب خارجی جامعه المصطفی باید در طرح غربالگری و سامانه ثبت نام کنند هم‌چنین تعدادی از هم استانی‌های ما هم مسافرت رفته و خارج از استان هستند لذا باید همه جمعیت استان در این سامانه ثبت نام کرده و مد نظر قرار گیرند.
استاندار قم با اشاره به اهمیت پیشگیری از شیوع موج دوم بیماری در قم به خصوص در روزهای آخر تعطیلات نوروز گفت: به صراحت می‌گویم با هر گونه اجتماع و اجتماعاتی که در سطح استان قم برگزار می‌شود برخورد شده و نیروی انتظامی وارد عمل خواهد شد، با توجه به در پیش بودن روز طبیعت، به این مراسم هم مانند دیگر اجتماعات و جشن‌ها اجازه برگزاری داده نمی‌شود.
وی ادامه داد: ما اجتماعات مهم معنوی را برگزار نکردیم، ورودی روستاها هم باید ساماندهی و حلقه انتشار کمتر شود تا جلوی پیک دوم بیماری را بگیریم.
سرمست ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت خیرین و نیروهای مردمی برای مقابله با بحران عنوان داشت: ما در اوج بحران دو زیر ساخت بیمارستانی را آماده کردیم اما آنچه ورودی‌های بیمارستانی ما را کم می‌کند همین طرح بسیج ملی است.
استاندار قم با اشاره به حادثه اخیر فرونشست زمین که در جریان بارندگی‌های اخیر استان اتفاق افتاد، گفت: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی همه دستگاه‌های استان قم در حال آماده‌باش بودند، در زمینه فرونشست زمین هم کارشناسان در حال بررسی هستند و باید منتظر نظر کارشناسان باشیم.
سرمست خطاب به برخی خبرنگاران که در جریان این حادثه اقدام به قضاوت‌های عجولانه کردند بیان کرد: نباید به رسانه‌ها خط و نشان داد، آن‌ها آزادانه می‌توانند وارد عمل شوند مدیران هم باید در اظهار نظرها دقت کنند اما خبرنگاران نباید سخنان مدیران را جعل کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99