ایرنا/ مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا پیشنهاد داد که عرضه دام زنده از استان به سایر مناطق کشور با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، متوقف و انتقال گوشت به صورت کشتار و لاشه انجام شود و این پیشنهاد در نهایت تصویب شد.

کامیار داهیم، مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: دام زنده از یک سو و فروشندگان و خریداران دام از سوی دیگر ممکن است موجب انتقال ویروس بین استان‌های مختلف کشور شوند و بر همین اساس بهتر است خروج دام زنده از استان متوقف شود.
وی اضافه کرد: حدود ۸۰۰ نفر در استان دام زنده را به صورت روزانه به خریدارانی در تهران، اصفهان و قم می‌فروشند و گاه و بیگاه نیز به این استان‌ها تردد می‌کنند.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی بیان کرد: شرایط استان در زمان حاضر به گونه‌ای است که باید جلو این نوع تردد به ویژه به استان‌هایی که بیشتر با کرونا درگیر هستند، گرفته شود.
وی اظهار کرد: ۴۰ تا ۴۵ تن گوشت قرمز مصرفی تهران از استان آذربایجان‌غربی تامین می‌شود و انتقال گوشت به جای دام، تعادل عرضه و تقاضا در پایتخت را به هم نمی‌ریزد.
داهیم با اشاره به کشتار غیرمجاز دام در روستاها و حاشیه شهرها به ویژه در روزهای منتهی به سیزده بدر و روز طبیعت نیز، گفت: هفته آینده تقاضا برای گوشت قرمز افزایش می‌یابد و نباید این افزایش تقاضا به سمت کشتارهای غیرمجاز سوق داده شود.
وی اظهار کرد: در پی افزایش تقاضا و نیز تردد شهروندان در مسیرهای روستایی با کشتارهای غیرمجاز وافری مواجه خواهیم بود و می‌توان پیش‌بینی کرد که هفته آینده یک هفته مخاطره‌آمیز برای استان باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b