ایرنا/ عضو شورای شهر شیراز گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که میان این نهاد، شهرداری شیراز و دادگستری استان فارس منعقد شد، ضدعفونی و گندزدایی، زندان‌ها، مجتمع‌های قضایی و بازداشتگاه‌های این شهر در دستور کار قرار گرفت.

علی ناصری، عضو شورای شهر شیراز بیان کرد: با توجه به اینکه در زندان‌ها و مجتمع‌ها با تجمع رو به رو هستیم از این رو تصمیم گرفته شد که به طور مرتب این مراکز ضد عفونی شده تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: مردم شیراز به خوبی ماندن در خانه را رعایت کردند و این بهترین راه مبارزه برای سرکوب این ویروس خطرناک است و انتظار داریم که آنان همچنان به توصیه‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و وزارت بهداشت توجه ویژه کنند.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست وخدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: برای مهار ویروس کرونا علاوه بر کارهای جانبی، تاکنون در این زمینه ۹ گام با هماهنگی تمام دستگاه‌ها اجرایی برداشته‌ایم که اثر بخش بوده است.
ناصری افزود: در گام نخست، برای جلوگیری از شایع پراکنی‌ها در شبکه‌های مجازی مقرر شد که از طریق دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مرجع، اطلاع رسانی صورت گیرد، و در گام دوم هم محوریت را به فرمانداری دادیم تا هماهنگی بین دستگاه‌ها از این طریق اعمال شود و در قالب گام سوم برای مقابله با ویروس کرونا ۹۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرداری شیراز تخصیص داده شده تا در این زمینه هزینه کند.
وی اظهار کرد: در گام چهارم نیز از آنجا که این ویروس به لحاظ روانشناسی اثرات سویی روی مردم ایجاد کرده، با کمک دانشگاه علوم پزشکی از روانشناسان برای این منظور استفاده شد و در گام پنجم هم ۱۲ دستگاه برای ضد عفونی کردن معابر شهری به ویژه در مسیر بیمارستان‌ها خریداری و همچنین ۳۰ هزار بسته مواد ضد عفونی در مناطق کم برخوردار توزیع شد.
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز بیان کرد: همچنین یک ردیف بودجه ویژه هم برای خرید لوازم پزشکی از جمله کیت‌های تشخیص این ویروس اختصاص یافت و نیز شهرداری‌های مناطق یازده گانه شیراز را ملزم کردیم که تا مهار کامل ویروس کرونا به طور مرتب معابر شهری را ضد عفونی کنند و در گام بعدی هم برای کسانی که قرار بود عوارض ساختمانی را تا پایان اسفندماه ۹۸ پرداخت کنند، این مهلت را تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ تمدید کردیم.
ناصری گفت: برای حفظ ایمنی افراد معلول زیرپوشش اداره بهزیستی شیراز و سال خوردگانی که در خانه سالمندان نگهداری می‌شوند نیز تفاهم‌نامه‌ای بین بهزیستی و شورای اسلامی شهر شیراز منعقد شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913