ایرنا/ رییس اتاق اصناف کرمانشاه از ابلاغ الزام بسته‌بودن تمام اصناف به غیر از اصناف معیشتی تا ۱۵ فروردین ماه خبر داد.

رضا سلیم ساسانی، رییس اتاق اصناف کرمانشاه بیان کرد: با اینکه از مشکلات معیشتی اصناف کرمانشاه آگاهی داریم اما برای کمک به مدافعان سلامت در بخش بهداشت و درمان باید بازار را تعطیل کنیم.
وی وعده داد بعد از پایان قرنطینه پیگیر حل مشکلات اصناف مختلف از طریق استانداری باشد.
به گفته ساسانی، ۶۰ هزار واحد صنفی در قالب ۵۸ اتحادیه در استان فعالیت دارند و این بدین معناست که معاش درصد بزرگی از جمعیت استان وابسته به فعالیت بازار است و بسته بودن بازار به معنای از دست رفتن منبع درآمد آنهاست.
هرچند ساسانی این رقم را مربوط به صنوف مجوزدار دارای شناسنامه دانست.
رامین پهلوانی معاون بازرسی اصناف استان کرمانشاه نیز از بسته شدن ۸۰ درصد بازار کرمانشاه خبر داد و گفت: با اینکه ما در اصل باید حامی اصناف باشیم اما در این روزهای سخت با توجه به دستورالعمل الزام بسته شدن بازار مجبور به انجام این کار هستیم.
وی بیان کرد: ما خودمان را همدرد بسیاری از بازاریان می‌دانیم و آگاهیم که بسیاری از این افراد بدهکارند و اجناس مغازه هایشان را به صورت اقساطی خریداری کرده‌اند اما چاره‌ای جز بستن بازار نداریم.
پهلوانی ادامه داد: الان ۲ هفته است که از کسبه خواهش می‌کنیم بازار را تعطیل کنند و اگر کسی به خواهش ما توجه نکند مجبور به استفاده از قوه قهریه با کمک نیروی انتظامی، پلیس اماکن، بسیج اصناف و اجراییات شهرداری هستیم.
وی خبازی ها، مرغ فروشی ها، قصابی ها، تعمیرکاران خودرو ، فروشگاه های بزرگ، سوپر مارکت ها، لوازم پزشکی و داروخانه ها را معاف از این دستورالعمل دانست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246