تسنیم/ رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور از مصدومیت 2 هزار و 800 نفر در سوانح رانندگی نوروزی خبر داد.

سرهنگ محمدباقر سلیمی، رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور با اشاره به کاهش ترددهای برون و درون‌شهری، اظهار کرد: در پلیس راهور ترددهای روزانه را رصد می‌کنیم؛ از بازه 28 اسفند معروف به طرح نوروزی، شاهد کاهش 73 درصدی در ترددهای بین‌شهری و جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.
رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور با بیان اینکه در معابر شهری نیز ترددها به صورت میانگین کاهشی 45 درصدی داشته، ادامه داد: در کلان‌شهرها در طرح نوروزی هر سال شاهد افت شدید ترددها هستیم که امسال نیز در طرح نوروزی تاکنون در شهر تهران در ساعات اوج ترافیک شاهد کاهش 70 تا 75 درصدی ترددها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.
وی تصریح کرد: امروز نیز که نخستین روز غیر تعطیل در سال 99 بود، باز هم شاهد کاهش 50 درصدی تردد وسایل‌نقلیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم اما همچنان انتظار داریم که ترددها بیش از این کاهش پیدا کند.
این مقام پلیس راهور خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد همچنان در معابر شهری حدود 30 تا 35 درصد و در معابر جاده‌ای 10 تا 15 درصد ترددهای غیر ضروری وجود دارد.
سلیمی متذکر شد: نقطه نگران‌کننده این است که همچنان در همین بازه طرح نوروزی در هر 50 ثانیه یک تصادف روی می‌دهد، هر سه دقیقه یک نفر از هموطنان بر اثر سوانح رانندگی مجروح می‌شود و هر 80 دقیقه نیز یک نفر از هموطنان جان خود را در این تصادفات از دست می‌دهد.
وی با اشاره به مجروحیت حدود 2 هزار و 800 نفر در تصادفات نوروزی، گفت: قاعدتاً مصدومان نیاز به خدمات درمانی دارند و بخش اعظمی از امکانات درمانی که می‌تواند آماده خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا باشد، درگیر رسیدگی به مصدومان سوانح رانندگی می‌شود.
رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور یادآور شد: به نظر می‌رسد خلوتی معابر، جذابیتی برای افزایش سرعت ایجاد کرده و شاهد این حوادث هستیم.
این مقام پلیس راهور از هموطنان خواست از سفر و تردد تا حد امکان جلوگیری کنند و عنوان کرد: تیم‌های ثابت و سیار پلیس راهور در معابر درون و برون‌شهری حضور فعال دارند و با تخلفات برخورد می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651