ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۲ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان به کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد بیماران مبتلا به این ویروس تاکنون در کرمان به ۱۷۹ نفر رسیده است.

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه آمار فوتی های ناشی از کرونا در کرمان به ۲۲ نفر رسیده است، اظهار کرد: دو بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان با بیش از ۷۰ سال سن و بیماری زمینه ای در حوزه دانشگاه های علوم پزشکی کرمان و رفسنجان جان خود را از دست داده اند.
وی ادامه داد: ۴۶ بیمار حاد تنفسی در استان کرمان طی روز گذشته به بیمارستان ها مراجعه کرده اند که ۴۲ مورد از این افراد مشکوک به ویروس کرونا بوده اند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: از ابتدای اسفندماه سال گذشته تاکنون هزار و ۴۲۹ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان کرمان بستری شده که ۸۸۶ مورد از این تعداد مشکوک به کرونا بوده اند.
وی ابراز کرد: پنج مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، یک مورد در جیرفت، دو مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان و ۱۴ مورد فوتی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ثبت شده است.
شفیعی گفت: سه بیمار کرمانی مبتلا به کرونا در بخش مراقبت های ویژه آی سی یو بستری هستند.
وی ضمن اشاره به اینکه هشت بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان‌های استان کرمان مرخص شده‌اند، تصریح کرد: ۱۴۳ بیمار مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در استان کرمان بستری شده‌ اند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: روند تعداد مراجعه بیماران حاد تنفسی به بیمارستان های این استان ثابت مانده است؛ اما تعداد موارد مشکوک به ویروس کرونا روز به روز روند افزایشی دارد که نشان دهنده استقرار ویروس در استان است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00