شبستان/ معاون عملیات سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین از برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی سپاه با عنوان شهدای مدافع سلامت در قزوین خبر داد.

رضا اسماعیلی، در خصوص اجرای رزمایش بیولوژیک سپاه قزوین بیان کرد: به منظور مقابله با ویروس کرونا، سپاه و بسیج براساس رسالت ذاتی خود که حضور در کنار مردم در تمامی عرصه‌ها است، با سازماندهی و بسیج نیروها، به کمک دانشگاه علوم پزشکی قزوین آمده است.
معاون عملیات سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین ادامه داد: این سازماندهی بسیج نیروها در قالب تیم‌های مراقبت و غربالگری، بسیج ادارات، کنترل و سالم‌سازی محیط و گندزدایی است.
وی با اشاره به برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی سپاه عنوان کرد: به منظور گندزدایی محیط در تاریخ ششم و هفتم فروردین ماه رزمایش سراسری سپاه برگزار می‌شود که این گندزدایی در معابر، اماکن عمومی، مراکز تجاری، مراکز خرید و مکان‌هایی که حضور مردم در آنجا وجود دارد، صورت می‌گیرد.
اسماعیلی اعلام کرد: این رزمایش که با عنوان رزمایش شهدای مدافع سلامت نامگذاری شده است ابتدا در تهران با حضور یگان‌های جنگ نوین برگزار شد و طی این ایام در قزوین برگزار می‌شود، البته این اقدام در روزهای گذشته در قزوین با حضور بسیجیان صورت گرفته و بعد از این هم با قدرت ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک اقدام دیگری است که با ساماندهی اماکن در اختیار سپاه و بسیج صورت گرفته به طوری که امروز بیش از ۲۰ هزار ماسک را به صورت رایگان در اختیار استانداری و مدیریت بحران قرار داده‌ایم که در سطح شهرستان‌ها بین افراد نیازمند توزیع می‌شود.
معاون عملیات سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین خاطرنشان کرد: اقدام دیگر راه‌اندازی بخش اورژانس بیمارستان رحیمیان الوند برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا است که کار به طور کامل توسط کادر درمانی سپاه و پزشکان بسیجی صورت می‌گیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9