ایرنا/ کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: سامانه دو شاخه ای بارش زا از امروز چهارشنبه ششم فروردین وارد این استان می شود و احتمال طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها در شاخه دوم سامانه دور از انتظار نیست‌.

ساسان احمدی نژاد، کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام اظهار کرد: شاخه اول این سامانه بارشی از اواسط امروز وارد استان ایلام می شود و تا اواخر روز پنجشنبه فعال است.
وی با بیان اینکه این سامانه بارشی در عصر و شب شدت بیشتری نسبت به طول روز دارد، افزود: این شاخه ریزشی در نیمه شمالی و شرقی استان فعالیت و اثر بیشتری نسبت به دیگر نواحی دارد و آبگرفتگی معابر را در پی خواهد داشت.
احمدی نژاد وزش باد نسبتا شدید موقتی، خطر بروز صاعقه، بارش تگرگ در نواحی مستعد،‌ مه آلودگی گردنه ها و جاده های کوهستانی و رگبار و رعد و برق را از پیامدهای جوی این سامانه برشمرد.
کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام در مورد شاخه دوم این سیستم هم توضیح داد: با خروج شاخه اول سامانه بارشی از استان شاخه دوم آن از اواسط روز جمعه وارد استان می شود و تا اواخر روز یکشنبه از ایلام خارج خواهد شد.
وی تاکید کرد: شاخه دوم به نسبت شاخه اول سامانه قوی تر و پربارش تر است و ریزش های جوی آن کل استان را در برمی گیرد و باعث اختلال در تردد، آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها می شود.
احمدی نژاد با توجه به قدرت ریزشی این سیستم در طی روزهای جمعه تا یکشنبه نسبت به ریزش و رانش کوه ها و مسیرهای برون شهری به رانندگان هشدار داد.
کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام کاهش دید به علت بروز مه گرفتگی، بارش تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد، رگبار، افت دما و رعد و برق را از آثار جوی این سامانه ذکر کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a