ایرنا/ مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول استانداری خراسان شمالی گفت: نخستین روز کاری سال جدید، سه شنبه با حضور تنها ۴۱ درصد از کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان در محل کار آغاز شد.

سیدمحسن ابراهیمی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: براساس اعلام ۴۸ دستگاه اجرایی استان، ۴۱ درصد کارمندان در محل کار حاضر بوده و ۵۹ درصد در مرخصی و یا دورکاری بودند.
وی افزود: با شیوع کرونا و به منظور قطع زنجیره انتقال این ویروس، تدبیری شده تا روز ۱۵ فروردین، تنها کارکنانی که ضرورت دارد و حداکثر یک سوم کارمندان، در محل کار حضور یابند.
ابراهیمی با بیان اینکه مسوولیت اجرای این امر برعهده مدیران است، گفت: امروز به صورت میانگین، ۴۱ درصد از کارکنان دستگاه های اجرایی، در محل کار حضور داشته اند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: شمار کارکنان، در برخی از دستگاه ها، از رقم تعیین شده بیشتر بود که در این زمینه، تذکر لازم به مدیران داده شد.
وی گفت: در روزهای آتی این موضوع، به صورت دقیق تر، رعایت می شود.
ابراهیمی با اشاره به اصلاح ماده ۱۱ آیین نامه دورکاری، گفت: پس از انتشار گزارشی از مشکلات دورکاری کارمندان در ایرنا، استاندار خراسان شمالی، پیشنهادهایی برای اصلاح آیین نامه مزبور، به وزیر کشور داد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با اصلاحات انجام شده، نگرانی های کارمندان برای دورکاری رفع شده است.
وی افزود: اکنون با لحاظ شدن شرایط بحرانی حاضر، کارمندان، بهتر می توانند از شرایط دورکاری، استفاده کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45