ایرنا/ شیوع بیماری کرونا موجب سراشیبی قیمت گوشت مرغ در خراسان شمالی شده به‌طوری‌که نسبت به آخرین روز پارسال ۲۹ هزار ریال در هر کیلوگرم کاهش یافته است.

حسین قاسم زاده رییس اتحادیه لبنیات، مرغ فروشان و قصابان بجنورد با اشاره به اینکه قیمت مصوب گوشت مرغ به ازای هر کیلوگرم، ۱۲۹ هزار ریال است اظهار کرد: اکنون قیمت گوشت مرغ، ۲۹ هزار ریال، پایین تر از قیمت مصوب، عرضه می شود.
وی خاطرنشان کرد: دیروز، قیمت گوشت مرغ در بازار بجنورد، با کاهش ۲۲ هزار ریالی به ازای هر کیلوگرم از این محصول به ۱۰۷ هزار ریال رسید، این محصول، امروز هم با کاهش هفت هزار ریالی، اکنون ۱۰۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم، عرضه می شود.
رییس اتحادیه لبنیات، مرغ فروشان و قصابان بجنورد گفت: احتمال می رود، روند کاهشی قیمت گوشت مرغ، تا روزهای پایانی تعطیلات نوروز ادامه داشته باشد.
قاسم زاده با بیان اینکه عرضه و تقاضا، عامل تعیین کننده در قیمت گوشت مرغ است گفت: با شیوع کرونا، مصرف مرغ به شدت کاهش یافته است از این رو میزان عرضه بیش از میزان تقاضا است.
وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، برای تامین مرغ شب عید، جوجه ریزی در سالن های مرغداری به میزان قابل توجهی انجام و مرغ در مرغداری ها تولید شده است، اکنون تولید بیش از نیاز بازار است.
قاسم زاده اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا، مسافرت ها لغو و رستوران‌ها بسته شده است، مجالس هم برگزار نمی شود از این رو، گوشت مرغ، مصرف ندارد.
وی گفت: با توجه به اینکه برنامه‌ریزی برای جوجه ریزی و تولید گوشت مرغ، برای پاسخ به نیاز بازار تا پایان تعطیلات نوروز پیش بینی شده است، کاهش بیشتر قیمت این محصول محتمل است.
رییس اتحادیه لبنیات، مرغ فروشان و قصابان بجنورد خاطرنشان کرد: تخم مرغ با افزایش قیمت روبه‌رو بوده و در ۲۰ روز گذشته، با افزایش هشت هزار ریال در هر کیلوگرم، اکنون به ۹۸ هزار ریال رسیده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45