ایسنا/ رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کرمانشاه از مسمومیت الکلی 30 نفر در استان در روزهای اخیر خبر داد و گفت: متاسفانه دو نفر هم جان خود را از دست دادند.

جواد امینی سامان، رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کرمانشاه با اشاره به شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: در این بین شایعه شده که مصرف الکل موجب شست‌وشوی دستگاه گوارش و ضدعفونی کردن آن می‌شود که این حرف بسیار حرف اشتباه و نادرستی است.
وی افزود: متاسفانه برخی افراد به دنبال چنین شایعاتی اقدام به مصرف الکل صنعتی و الکل سفید کرده‌اند که همین امر موجب افزایش مسمومیت‌های الکلی در کشور و فوتی‌های ناشی از آن شده است.
امینی سامان تصریح کرد: از نیمه اسفندماه تاکنون حدود 30 نفر به دلیل مسمومیت الکلی به بیمارستان امام خمینی(ره) مراجعه داشته‌اند که بیشتر آن‌ها به‌صورت سرپایی مداوا شده‌اند.
رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کرمانشاه خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر 6 نفر به دلیل این نوع مسمومیت بستری هستند و متأسفانه دو نفر هم طی این مدت جان باخته‌اند.
وی با بیان اینکه مصرف الکل با عوارض بسیاری همراه است، گفت: در بحث مقابله با کرونا الکل سفید جهت ضدعفونی کردن دست‌ها و وسایل کاربرد دارد و به هیچ وجه نباید این نوع الکل را نوشید.
امینی سامان افزود: متاسفانه برخی افراد به دلیل جهلی که دارند اقدام به این کار می کنند و این درحالی است که اگر مصرف الکل آنها را نکُشد، حتما آنها را دچار عوارض کلیوی و چشمی می کند و برخی افراد بر اثر مصرف الکل در کشور بینایی خود را از دست داده‌اند.
رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کرمانشاه از مردم خواست در بحث مقابله با کرونا تنها در خانه بمانند و نکات بهداشتی که مسئولان بهداشتی و پزشکان عنوان می کنند را رعایت کرده و به حرف افراد عامی و غیرمتخصص گوش ندهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246