ایرنا/ رییس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: ۹۰ واحد صنفی غیرضروری به علت اجرا نکردن مصوبه پدافند زیستی استان با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی تعطیل موقت و مهر و موم شدند.

جمشید زند، رییس اتاق اصناف استان مرکزی اظهار کرد: این واحدهای صنفی غیرضروری شامل فروشگاه‌های پوشاک، کیف و کفش و لوازم یدکی خودرو هستند که تا پایان تعطیلات نوروزی مهر و موم خواهند ماند.
وی ادامه داد: حدود ۸۰ درصد صنوف استان مرکزی برای همراهی و مشارکت در قطع زنجیره انتقال بیماری، واحدهای خود را تعطیل کرده‌اند و خواستار برخورد با واحدهایی هستند که از مصوبه ستاد سرپیچی می‌کنند.
رییس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: براساس مصوبه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا تمامی صنوف به جز نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها، قصابی‌ها، مغازه‌های فروش مواد پروتئینی و میوه فروشی‌ها تعطیل شده‌اند.
زند افزود: برای پیشگیری از انتشار ویروس‌کرونا توصیه‌های بهداشتی به واحدهای صنفی داده شده تا با شست و شوی مرتب و ضدعفونی کردن غرفه‌ها و فضای کسب و کار خود، نگرانی شهروندان را در این زمینه کاهش دهند.
وی ادامه داد: واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی به صورت مستمر بر فعالیت واحدهای اقتصادی شامل انبارها، سردخانه‌ها، مراکز عمده نگهداری کالا، مراکز تولیدی و نهاده‌های دامی نظارت دارد و با تخلفات برخورد می‌کند.
زند گفت: سامانه تلفنی ۱۲۴ نیز آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی از نحوه عرضه کالا و خدمات است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f