ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق تحت پوشش این دانشگاه با افزایش چهار مورد مثبت در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۹۷نفر تا ظهر امروز پنجم فروردین رسید.

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار کرد: از مجموع ۳۹۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان ۳۰۷ بیمار بستری و با بهبودی کامل مرخص شدند.
وی ادامه داد: براساس تحلیل آمارها ۷۸ درصد بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان بهبود یافته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بیان کرد: سمنان، مهدیشهر، گرمسار، آرادان، سرخه و دامغان مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان هستند.
دانایی تصریح کرد: ۸۰ درصد جمعیت مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا غربالگری شدند.
وی خاطرنشان کرد: غربالگری برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به ۲ روش خودارزیابی در سامانه و تماس تلفنی کارشناسان مراکز بهداشت با خانوارها انجام شده است.
دانایی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه خوداظهاری سلامت به نشانی salamat.gov.ir برای ارزیابی وضعیت جسمی خود و شناسایی افراد مشکوک به کرونا ثبت‌نام کنند و سربازان عرصه سلامت را در شکست زنجیره انتقال ویروس کرونان یاری دهند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان خاطرنشان کرد: از مجموع ۸۰ درصد غربالگری انجام شده در مناطق تحت پوشش این دانشگاه ۷۰ درصد غربالگری توسط کارشناسان مراکز بهداشت و ۱۰ درصد از روش خودارزیابی و ثبت اظهارات در سامانه سلامت انجام شده است.
وی با ابراز نگرانی از افزایش احتمالی شمار مبتلایان به کرونا در بازگشت از سفرهای نوروزی یادآور شد: افزایش تجهیزات برای کنترل مسافران در ورودی و خروجی شهرها با کمک هلال احمر به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در دستور کار قرار دارد.
دانایی گفت: ماندن درخانه و رعایت توصیه‌های بهداشتی مهم‌ترین راهکار در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا محسوب می‌شود و انتظار می‌رود شهروندان با ماندن در خانه در شکست ویروس کرونا کمک کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c