ایرنا/ رزمایش و عملیات دفاع بیولوژیکی تحت عنوان شهدای سلامت به منظور مقابله با بحران کرونا روز چهارشنبه با حضور تجهیزات خودرویی سپاه بیت‌المقدس کردستان در ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج برگزار شد.

رزمایش و عملیات دفاع بیولوژیکی تحت عنوان شهدای سلامت به منظور مقابله با بحران کرونا روز چهارشنبه با حضور تجهیزات خودرویی سپاه بیت‌المقدس کردستان در ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج برگزار شد.
سردار سیدصادق حسینی، فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در این رزمایش عملیاتی اظهار کرد: هدف از انجام این عملیات، پاکسازی محیط‌های آلوده و دفاع از مردم در برابر ویروس مهاجم کرونا است.
وی با بیان اینکه این عملیات در ادامه اقدامات سپاه برای مقابله با کرونا است، افزود: امروز تجهیزات خودرویی نقاط پیش بینی شده شهر سنندج از جمله میدان بار، پایانه حمل و نقل، خیابان طالقانی، میدان آزادی و فرودگاه را ضدعفونی می‌کنند.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به اینکه این کار در شهرستان های دیگر استان نیز انجام می‌شود، یادآور شد: در کنار این کار، هر شب سپاه در تمام شهرها اقدام به پاکسازی و سم زدایی مناطق مختلف شهری می‌کند.
سردار حسینی به توزیع ۳۷۱ هزار و ۱۰۰ لیتر مواد ضدعفونی در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۸ کارگاه تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۱۹ هزار عدد در استان ایجاد شده و ۴۵ هزار و ۷۷۵ مورد بسته بهداشتی نیز میان مردم نیازمند توزیع شده است.
وی با بیان اینکه کار توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توسط سپاه انجام شده است، اضافه کرد: امروز نیز قرار است هشت هزار بطری مواد ضدعفونی کننده در سنندح، سقز و بانه توزیع شود.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از ایجاد ۶ نقاهتگاه در شهرهای سنندج، سقز، بانه، مریوان و سروآباد خبر داد و تاکید کرد: این نقاهتگاه‌ها در مجموع ۵۱۹ تخت دارند و در آن امکانات آزمایشگاهی و مراقبتی برای بیماران بهبود یافته کرونایی در نظر گرفته شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34