باشگاه خبرنگاران/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد از آزادسازی بیش از هفت هکتار از اراضی ملی استان یزد در اسفندماه 98 خبر داد.

سرهنگ مهدی مختومی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد اظهار کرد: نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی استان یزد، در اسفندماه 98 بیش از هفت هکتار از اراضی ملی را در قالب تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و اجرای احکام قضایی، از دست متصرفان خلع ید و رفع تصرف کردند.
سرهنگ مختومی افزود: پرسنل یگان حفاظت با کمک واحد حقوقی اداره کل و شهرستان‌های تابعه در این مدت، موفق به تشکیل ۱۱ فقره پرونده تخریب و تصرف ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع به مساحتی بیش از پنج هکتار در عرصه‌های منابع طبیعی شده اند.
او در ادامه با اشاره به رصد شبانه روزی مراتع و اراضی ملی استان یزد، بیان داشت: مأموران ما در اسفندماه پارسال سه فقره پرونده چرای غیرمجاز در عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل شده است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد در پایان تصریح کرد: با توجه تعطیلات نوروز و افزایش رفت و آمد به مناطق ییلاقی در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی، قاچاق گیاهان دارویی و چوب سریعاً با تلفن ۱۵۰۴ تماس گرفته و مارا از محل و نوع وقوع جرم آگاه نمایید.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b