باشگاه خبرنگاران/ استاندار همدان گفت: از امروز برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نیروی کاری ادارات استان همدان تا ۱۵ فروردین‌ کاهش پیدا می کنند.

سیدسعید شاهرخی، استاندار همدان و رئیس ستاد استانی پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونای استان گفت: به استناد مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان همدان نیز همانند کل کشور به جز ارگان‌های خدماتی، درمانی و امدادی تا ۱۵ فروردین‌ با حداقل ظرفیت پرسنل خود فعالیت خواهند داشت.
او با اشاره به اینکه تعدیل کارمندان در قالب‌های دورکاری، مرخصی‌های استعلاجی و استحقاقی است، افزود: بخش اداری شهرداری‌ها نیز تا ۱۵ فروردین‌ماه با یک سوم ظرفیت پرسنل خود فعالیت خواهند داشت.
استاندار در ادامه افزود: به منظور حفظ سلامتی کانون خانواده، بانوان کارمند ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان همدان تا ۱۵ فروردین‌ در محل کار حضور نیابند و فعالیت خود را به صورت دورکاری انجام دهند.
شاهرخی با تاکید بر اینکه این مصوبه شامل بانوان کارمند در ارگان‌های امدادی و درمانی و بهداشتی نمی‌ شود افزود: نماز جمعه و نماز‌های جماعات در سراسر استان تا ۱۵ فروردین‌ برگزار نمی‌شود.
او با اشاره به برگزار نکردن مجالس عروسی، عزاداری و تشییع جنازه در استان تا روز 15 فرودین ادامه داد: تمامی واحد‌های صنفی تا ۱۵ فروردین تعطیل شده اند.
او از باز بودن واحد‌هایی که اقلام ضروری از جمله مواد غذایی، بهداشتی و درمانی را تامین می کنند خبر دادو افزود: علاوه بر این واحد ها، داروخانه‌ها، پمپ‌بنزین‌ها و تعمیرگاه‌ها همچنان باز است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e