ایرنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: ۳۵ محور راه‌های استان پس از بارندگی اخیر با تلاش راهداران بازگشایی شد و آمد شد در آن‌ها جریان دارد.

یوسف عابدینی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان اظهار کرد: بارندگی چهارم فروردین ماه ۷۳۴ میلیارد ریال به حوزه استحفاظی استان هرمزگان خسارت وارد کرد که بیشترین آن مربوط به راه‌های روستایی در شهرستان‌های بشاگرد، سیریک، جاسک، میناب و رودان و بندرعباس است.
وی ادامه داد: طول راههای آسیب دیده در این بارندگی ۲ هزار و ۶۷۵ کیلومتر است که بارندگی به ۱۳۸ محور ارتباطی و همچنین ۱۸۹ دستگاه ابنیه آسیب زده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان تصریح کرد: برای بازگشایی های بسته شده ماشین آلات درگیر در سیل ۹۵ دستگاه و تعداد ۸۶ ریزش‌برداری و پاکسازی مقطعی و ۳۵ محور توسط ۱۵۲ نفر که دراین مدت مشغول به فعالیت بوده‌اند، بازگشایی بودند.
عابدینی یادآور شد: طغیان رودخانه جگین موجب مسدود شدن راه‌های ۴۰ روستا به‌ویژه بخش گافر پارامون شد که همکاران و راهداران پرتلاش شهرستان بشاگرد با وجود اینکه هنوز آب رودخانه فروکش نکرده و همچنان جریان دارد اما کماکان راهداران در حال بازگشایی این مسیر هستند.
وی اظهار کرد: طغیان رودخانه شریفی موجب قطع ارتباط محور جاسک ـ بشاگرد شد که با تلاش راهداران بازگشایی و همچنین فرعی اول ایجاد شده ناشی از سیل اخیر بعد از پل گابریک کیلومتر ۶۳ جاسک هم بازگشایی شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان خاطرنشان کرد: آبنمای کیلومتر ۵۵ محور جاسک سیریک بازگشایی شده و راه‌های روستایی گزان بزین گوشکی قلمویی و پگو که در بارندگی اخیر مسدود شده بود در اسرع وقت با تلاش و همت راهداران بازگشایی که می‌توان گفت تمام راه‌های محور شهرستان سیریک باز و عبور و مرور به‌صورت عادی در آن جریان دارد.
عابدینی با اشاره به اینکه استان هرمزگان دارای ۳۴ کیلومتر آزادراه، ۷۱۶ کیلومتر بزرگراه و ۶۷۵ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ۷۲۶ کیلومتر راه فرعی، چهار ۹۴۷ کیلومتر شوسه روستایی و ۵ هزار و ۲۵ کیومتر راه خاکی روستایی است، اضافه کرد: در حوزه شهرستان بندرعباس با باز شدن دریچه سد شمیل راه‌های روستاهای دلبودنی، کدوکار، گزریز، زرتی و خرگی با روستاهای همجوار مسدود شد.
به گفته وی در جریان این بارندگی خسارت زیادی به بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی و فرعی وارد نشده و فقط قسمت‌هایی از راه نیاز به مرمت دارد که در دستور کار قرار گرفت که در اسرع وقت توسط راهداران و پیمانکاران بخش خصوصی به رفع این موانع و ترمیم راه پرداخته می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121