فارس/ فرمانده انتظامی کردستان گفت: طی سال گذشته 59 باند قاچاق طی سال گذشته در استان متلاشی شده که نسبت به مدت زمان مشابه 5 درصد رشد داشته است.

سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی کردستان اظهار کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال با عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری مقابله با قاچاق کالا به عنوان یکی از مؤلفه‌های مهم در دستور کار انتظامی استان قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: قاچاق کالا و ارز از موضوعات مهمی است که آسیب جدی به تولید و اشتغال در هر کشور و منطقه‌ای می‌زند از این رو مقابله با این مهم به صورت جدی مانند گذشته در دستور کار انتظامی استان قرار دارد.
فرمانده انتظامی کردستان به برخی اقدامات انتظامی استان در بحث مقابله با قاچاق کالا و ارز طی سال گذشته در استان گریزی زد و گفت: کشفیات داروی قاچاق در سال گذشته 16 درصد افزایش داشت.
سردار آزادی خاطرنشان کرد: فراوردهای نفتی قاچاق 52 درصد، لوازم خانگی قاچاق 55 درصد، و وسایل صوتی تصویری نیز 115 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
وی از رشد یک درصدی کشف گوشی همراه قاچاق طی مدت زمان یاد شده در استان خبر داد و گفت: پارچه قاچاق 93 درصد، مواد محترقه 161 درصد، البسه 61 درصد و لوازم یدکی قاچاق نیز 774 درصد افزایش کشفیات داشته است.
به گفته فرمانده انتظامی کردستان، در مجموع یک و 951 دستگاه وسیله نقلیه در بحث مقابله با قاچاق کالا و ارز در استان طی سال گذشته توقیف شد.
وی تعداد پرونده‌های تشکیل شده در سال گذشته در استان را 2 هزار و 785 فقره عنوان کرد و افزود: 63 پرونده بالای 500 میلیون تومان و 248 پرونده بالای 100 میلیون نیز طی مدت زمان یاد شده در استان تشکیل شده است.
فرمانده انتظامی کردستان اضافه کرد: طی سال گذشته 59 باند قاچاق در استان متلاشی شدند که نسبت به سال قبل آن 5 درصد رشد داشت.
به گفته سردار آزادی، 2 هزار و 242 نفر متهم نیز در این رابطه دستگیر و بعد از تشکیل پرونده تحویل مراجع قانونی شده‌اند.
وی اذعان کرد: ارزش ریالی کالاهای مکشوفه قاچاق استان 172 میلیارد و 307 میلیون تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد افزایش داشته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34