فارس/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از کشف 161 عدد اشیاء تاریخی، قلابی و دستگیری 21 نفر در سال 98 در استان خبر داد.

ابوالقاسم ایمان‌پور، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه اظهار کرد: طی سال گذشته 762 مورد سرکشی از آثار و ابنیه‌های تاریخی کرمانشاه توسط نیروی‌های یگان حفاظت استان صورت گرفت که نسبت به مدت مشابه سال 97، رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.
وی ضمن تأکید بر جدیت هرچه بیشتر درخصوص حفاظت و حراست از اماکن و آثار تاریخی‌فرهنگی استان، افزود: تشکیل پرونده قضایی علیه مجرمین و متخلفین حوزه میراث فرهنگی 43 فقره بوده است.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کرمانشاه ادامه داد: حفاظت از 27 محل کاوش‌های باستان‌شناسی از دیگر فعالیت‌های یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی کرمانشاه در سال 98 بوده است.
ایمان‌پور با اشاره به 94 مورد تعامل با بسیج، ناجا و دهیاران در سال گذشته، اظهار کرد: حراست و صیانت از میراث‌ فرهنگی و آثار تاریخی مستلزم مشارکت‌ اجتماعی و همراهی و همکاری مستمر مردم است و در همین راستا تلاش می‌شود با آگاهی‌بخشی، از ظرفیت‌های اجتماعی برای صیانت از آثار تاریخی استفاده شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246