ایرنا/ رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۲ بیمار ویروس کرونا در شهرستان‌های جنوب غرب خوزستان شناسایی شد که مجموع این بیماران به ۹۹ نفر رسید.

شکراله سلمان زاده، رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: تاکنون بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی ۳۸ بیمار در آبادان، ۴۳ بیمار در خرمشهر و ۱۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در شادگان شناسایی شده‌اند ضمن اینکه تاکنون ۶۶ بیمار پس از بهبودی از بیمارستان طالقانی آبادان مرخص شدند.
وی افزود: از ابتدای اسفند تاکنون ۱۶ هزار و ۱۴۲نفر با علایم حاد تنفسی شدید به بیمارستان‌های حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان مراجعه کردند که یکهزار و ۷۰ نفر آنها بستری، و ۹۵۷ نفر نیز از بیمارستان مرخص شدند.
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: روز سه شنبه هفته جاری ۱۰ بیمار با علایم حاد تنفسی در بیماستان طالقانی آبادان بستری شدند و ۱۰ بیمار کرونایی از بیمارستان مرخص شدند.
سلمان‌زاده در خصوص تردد مسافران به وسیله قطار و هواپیما نیز گفت: استاندار خوزستان در جلسه سه شنبه شب پیرامون کرونا در آبادان،تاکید فراوان بر کنترل بیشتر ورودی و قرنطینه شهرهای آبادان و خرمشهر داشتند که اگر این طرح اجرایی شود به نتیجه خوبی خواهیم رسید به شرطی که تردد مسافران با قطار و هواپیما قطع شود و لازم است از طریق وزارت راه این مهم پیگیری شود.
وی ادامه داد: اگر تمامی جاده‌ها بسته شود ولی فرودگاه و قطار همچنان مسافر به شهرهای آبادان و خرمشهر وارد کنند تلاش ما برای قطع زنجیره این بیماری بی‌نتیجه خواهد ماند.
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان از ساکنان شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان خواست برای پایش بهتر و قطع زنجیره انتشار بیماری کرونا اطلاعات خود را در سامانه سلامت ثبت کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335