ایرنا/ بررسی میدانی از شماری از فروشگاه‌های شهر شیراز گویای کمبود یا گرانی قیمت برنج وارداتی در بازار این شهر است.

بر اساس گزارش‌های مردمی و استعلام از واحدهای فروش در سطح شهر، با وجود کمبود برنج وارداتی، قیمت یک کیسه برنج در صورت وجود در برخی فروشگاه‌ها از مبلغ ۸۰ هزار تومان به افزون بر ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.
بنا بر دستورالعمل تعیین شده برای بنکداران شیراز با هدف پیشگیری از شیوع کرونا، ساعت کاری این مجموعه صنفی ۹ صبح تا ۱۴ تعیین شده است و مراجعه شهروندان در همین ساعات محدود هم،‌ آنها را از برنج خارجی بی نصیب کرد.
عبدالله رزاق منش، رییس اتحادیه بنکداران شیراز اظهار کرد: پس از شیوع کرونا و هجوم مردم در اسفندماه ۹۸ برای خرید کلای اساسی و به ویژه برنج در این مدت یک فشار بیش از اندازه به بازار وارد شد؛ نزدیک به یک ماه تلاش شبانه روزی کسبه و تجار موجب آرامش کامل در بازار شد و مردم هرچه اراده کردند خریدند.
وی اضافه کرد: اگرچه این خریدها هیجانی و بیش از نیاز بود و اکنون بسیاری از منازل تبدیل به انبارهای کوچکی از انواع کالا شده است از این رو با کمبود مواجه هستیم؛ چراکه بیش از سرانه تعیین شده مصرف توزیع شده است.
وی ادامه داد: عرضه برنج در بازار بر اساس سرانه سالانه مصرف مردم بوده است و امسال بیش از نیاز، رقم خارجی برنج وارد شده است؛ اما در روزهای پایانی سال، جو هیجانی خرید در برخی شهروندان ایجاد شد و آنها بیش از نیاز، اقدام به خرید کردند از این رو با کمبود کالایی همچون برنج ، روغن، شکر و حبوبات مواجه شدیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913