ایرنا/ اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با صدور اطلاعیه جوی درباره ورود سامانه بارشی جدید به استان، نسبت به اثرات آن از جمله وقوع روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر هشدار داد.

زمان ورود سامانه بارشی در این اطلاعیه که امروز چهارشنبه منتشر شد، اواخر وقت شنبه نهم فروردین است و در آغاز با وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، خیزش گرد و خاک در برخی ساعات کاهش دید افقی همراه خواهد بود.
این اطلاعیه می‌افزاید: فعالیت سامانه بارشی با رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ و مه ادامه می‌یابد که منطقه اثر آن سطح استان و تخمین میزان بارش از دهم تا دوازدهم فروردین حدود ۲۰ تا ۵۰ میلیمتر است.
براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی سامانه بارشی اواخر وقت سه‌شنبه از استان خارج می‌شود و وقوع روان آب، آبگرفتگی معابر شهری و روستایی، سیلابی شدن برخی مسیل‌ها، اختلال در سفرهای درون و برون شهری و خطر برخورد صاعقه در مناطق مرتفع از پیامدهای آن است.
اجتناب از سفرهای غیرضروری و رعایت قوانین و مقررات رانندگی، خودداری از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها، پرهیز از چرای دام و دوری از صعود به ارتفاعات از توصیه‌های هواشناسی به مردم است.
همچنین احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید به سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، سقف و پوشش گلخانه‌ها وجود دارد.
سامانه بارشی هفته جاری از روز شنبه تا دیروز (سه‌شنبه) در خراسان جنوبی فعال بود که باعث جاری شدن روان آب و سیلاب و آبگرفتگی در برخی مناطق استان شد.
۹۳ تیم امدادی و عملیاتی تا صبح امروز در استان آماده باش بودند و در این مدت به ۳۸۵ نفر گرفتار در سیلاب امدادرسانی کردند و ۲۶ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7