ایرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان تا ظهر چهارشنبه، ششم فروردین، به ۲۳۲ نفر و تعداد فوتی‌ها نیز به ۲۴ نفر رسیده است.

سیداحمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: از این مبتلایان شهرستان بجنورد ۱۱۷ نفر، اسفراین ۵۱ نفر، شیروان ۱۸ نفر، مانه و سملقان ۱۵ نفر، جاجرم ۱۱ نفر، گرمه ۹ نفر، فاروج ۷ نفر و راز و جرگلان ۴ نفر را به خود اختصاص داده اند.
وی افزود: تاکنون ۱۴۷ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند و آزمایش ۳۴۴ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است که اکنون ۱۱۲ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌ها بستری هستند.
هاشمی گفت: تاکنون بیش از ۱۷۰ هزار نفر در مبادی ورودی استان مورد تب‌سنجی و غربالگری قرار گرفته‌اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برای چندمین بار بر ضرورت خانه‌نشینی شهروندان تاکید کرد و افزود: انجام دید و بازدیدهای نوروزی می تواند باعث گسترش شدید ویروس کرونا شود و قرنطینه خانگی و پرهیز از مسافرت موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس است.
وی بیان کرد: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سر و صورت به‌خصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45