ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با فوت یک فرد مبتلای قطعی به کرونا، تعداد جانباختگان این بیماری در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه به ۱۰ تن رسید.

فاطمه نوده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار کرد: شمار شهروندان مبتلا به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع در غرب خراسان رضوی تاکنون به ۸۶ نفر رسیده است.
وی اضافه کرد: از مجموع ۸۶ بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی تاکنون ۶۵ نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند و ۵۶ بیمار مشکوک به کرونا نیز بستری هستند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در این شرایط، خودمراقبتی و رعایت بهداشت فردی مهمترین اقدامات موثر برای پیشگیری از شیوع ویروس عامل بیماری‌ کروناست.
نوده افزود: آحاد افراد جامعه می‌بایست با جدیت هرچه تمامتر به دستورها و توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه توجه ویژه داشته باشند و حتما در هر شرایطی به آنها عمل کنند.
وی ادامه داد: هم‌اینک علاوه بر فعالیت مستمر کمیته بحران دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و کارگروه سلامت و امنیت غذایی برای پیشگیری از بیماری و مهار شیوع ویروس کووید ۱۹، دست‌اندرکاران حوزه معاونت بهداشتی، رابطان بهداشت و بهورزان نیز در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن به‌طور شبانه‌روزی فعالیت دارند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: مرکز آموزشی - درمانی واسعی در شهر سبزوار به‌طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلای بیماری کرونا در نظر گرفته شده است.
نوده افزود: شهروندان در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۴۴۰۱۱۳۳۳ هرگونه پرسش و ابهام خود پیرامون بیماری همه‌گیر کرونا و نکات بهداشتی مرتبط با آن را طرح کرده تا از کارشناسانی که به طور ویژه در خصوص بیماری کرونا آموزش‌ دیده‌اند پاسخ بگیرند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید