ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تاکنون ۸۰۰ تَن از بیماران مبتلا به بیماری کرونا در استان(جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل) بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.

آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: در مجموع، می‌توان گفت که حدود ۵۰ درصد از مبتلایان قطعی کرونا در این استان بهبود یافته‌اند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: به طور متوسط روزانه بین ۹۰ تا ۱۲۰ مورد جدید مثبت از نتایج آزمایشگاه ابتلا به کرونا در ۲۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گزارش می‌شود.
وی همچنین با اشاره به فعال شدن مرکز نقاهتگاه باغ ابریشم واقع در غرب اصفهان برای نگهداری بیمارانی که دوران نقاهت و بهبود خود را طی می‌کنند، اظهار کرد: این مرکز ظرفیت یک هزار تخت را دارد؛ اما در زمان حاضر ۱۴۰ تخت آن فعال است و تاکنون ۱۵ بیمار در آن پذیرش شده اند.
نجیمی اضافه کرد: سالن بانو امین نیز برای نقاهتگاه در نظر گرفته شده است که در صورت نیاز وارد این چرخه خواهد شد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا فقط افراد سالمند یا دارای بیماری زمینه‌ای بر اثر بیماری کرونا فوت می‌کنند، توضیح داد: به طور مطلق نمی توان گفت که اینگونه است زیرا افرادی هم داشتیم که جوان و بدون بیماری زمینه ای بودند؛ اما بر اثر این بیماری فوت کردند زیرا واکنش ایمنی بدن افراد مختلف نسبت به این بیماری، متفاوت است و برخی واکنش شدید نشان می‌دهند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مردم خواست تا با مشارکت بیشتر و عمل به توصیه مسئولان کمک کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا هرچه زودتر شکسته شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18