ایرنا/ همراهی و همگامی مردم با متولیان بهداشت و درمان ، مشارکت جدی بسیجیان ، حضور موثر گروههای جهادی و دستگاههای اجرایی باعث شده تا دیر بعنوان شهرستان سفید و عاری از بیماری کرونادر استان بوشهرشناخته شود و این ویروس در مقابل عزم مردم برای رعایت توصیه های بهداشتی شکست بخورد.

استان بوشهر دارای ۱۰ شهرستان است که پراکندگی مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان های دشتستان و بوشهر به ترتیب با ۲۳ و ۲۱ بیشترین شمار بیماران را به خود اختصاص داده این درحالی است که تا روز چهارشنبه ششم فروردین ماه هنوز مورد مثبتی از افراد مبتلا به این بیماری در شهرستان دیر ثبت نشده است.
همچنین شهرستان دشتی نیز با یک مورد بیماری رتبه آخر مبتلایان به بیماری کرونا را به خود اختصاص داده است و شهرستان های جم، کنگان و دیلم نیز هر کدام دو بیمار کرونایی داشته اند.
این درحالی است که شهرستان گناوه با ۱۰ مورد بیمار کرونایی رتبه سوم مبتلایان شهرستان های استان بوشهر را به خود اختصاص داده است و شهرستان های عسلویه و تنگستان نیز هر کدام سه بیمار در آنها شناسایی شده است.
بوشهر جزو آخرین استانهایی بود که بیماران کرونایی در آن شناسایی شدند و به مدد همراهی و پیشگامی مردم و کسبه برای تعطیلی مغازه ها و تشکیل گروه های جهادی و پویش های مردمی شمار مبتلایان نیز در مقایسه با دیر استان ها رتبه پایینی دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22