ایرنا/ در حالی که مسوولین در لرستان با جدیت وروری شهرها را کنترل کرده و مانع ورود خودروهای غیربومی می شوند، روستاهای الیگودرز مملو از خودروهایی است که از شهرهای دیگر به این منطقه آمده اند.

بی توجهی به روستاها و کم اهمیت جلوه دادن موضوع کرونا در روستا از طرفی و طبیعت بکر و مهمان نوازی مردم روستاهای الیگودرز از طرف دیگر این روستاها را محلی برای جولان مسافران نوروزی کرده است.
در حالی که بازار پر رونق کرونا، بازار خوش رنگ و لعاب شب عید و خرید و فروش اجناس مختلف را تعطیل کرده برخی کاسبان در هر شکل به دنبال رونق کسب و کار خویش هستند.
اما در بازار کم رنگ نوروزی عده ای فرصت طلب و سودجو جان مردم را در روستاها به بازی گرفته و از تاریکی بازار شهرها به دره خلوت بازار روستایی هجوم آورده اند.
اگر چه به درستی در همه مبادی ورودی شهرهای مختلف ممانعت از ورود خوردروهای پلاک متفرق می شود اما آنچه این روزها به وفور شاهد آن هستیم هجوم خودروهای دست فروش به روستاها است که هیچ کس آنها را کنترل نمی کند.
این خودروها به ندرت و در قالب لباس و پارچه فروش به روستاها تردد می کردند، اما اکنون به دلیل نبود بازار فروش در شهر، اجناس خود را که شامل اقلام مصرفی خوراکی خانوار ها می‌شود را بر وانت های زشت و زیبا با پلاکهایی از شهرهای قم، اراک، اصفهان، فریدن و خمین گرفته تا دورود و بروجرد و ازنا و حتی کرمانشاه، روانه سفره قشر مظلوم روستایی الیگودرز کرده اند.
از اینکه کاسبان در تکاپوی فروش اجناس هستند متعجب نیستیم، بلکه از این متعجب هستیم که روستاها در این شرایط که کرونا جولان می دهد به کلی رها شده اند.
مسئولین ظاهرا ۴۱۷ نقطه جمعیتی روستایی را فدای برخی شهرها کرده اند و هیچ نظارتی بر ورود خودروها نمی کنند.
مسوولین بدانند کنترل روستاها بسیار آسانتر و ارزانتر از شهر است اما بدانید شیوع بیماری در روستاها به مراتب گسترده تر و زیان بارتر از شهر است.
تاکنون چهار نفر در اثر ابتلا به کرونا در شهرستان الیگودرز فوت کرده اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9