صدا و سیما/ اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نسبت به سیل و آبگرفتگی معابر در استان هشدار داد.

کیامرث حاجی زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: پیرو اخطاریه های این اداره کل و سازمان مدیریت بحران کشور با تشدید سامانه بارشی در روزهای شنبه و یک شنبه 9 و دهم فروردین ماه موجب بارش شدید باران همراه با رعد و برق، وزش بادشدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف می شود.
حاجی زاده افزود: این بارش ها در نیمه شرقی خوزستان درروزشنبه (حداکثر 40 تا 80)، شرق (حداکثر 30 تا 40) و به صورت محلی با بیش از 40 میلی متر در روز یک شنبه دهم فروردین پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: این بارش ها پیش بینی می شود با احتمال سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ ها، طغیان رودخانه های فصلی، آبگرفتگی معابر شهری، اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی واحتمال بارش تگرگ درمناطق مستعد خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: از تمامی فرمانداران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران خواسته شده است نسبت به اتخاذ کلیه تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه، تداوم آماده‌باش واحدهای تابعه، برقراری کشیک شبانه روزی و حضور در محل فعالیت و اطلاع رسانی مستمر و ارایه توصیه های ایمنی اقدام کنند.
حاجی زاده افزود: همچنین از شهروندان به ویژه روستاییان، کشاورزان، عشایر، بیماران، کودکان، سالمندان، دامداران، مسافرین و ساکنین مناطق در معرض خطر درخواست می شود ضمن عدم انجام سفرهای غیرضروری و عدم تردد، توقف و اسکان در حاشیه رودخانه ها، مسیلها، سیل بندها، کانال ها، تاسیسات و منابع آبی، مناطق با احتمال سقوط اجسام و درختان و سایر مناطق در معرض خطر وقوع حوادث خودداری کنند.
وی ادامه داد: رانندگانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی و برف گیر دارند ضمن رعایت احتیاط لازم تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335