فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه برخی بیماران از خارج از شهرستان هستند، از فوت 11 تهرانی مبتلا به کرونا در این شهرستان خبر داد.

سیدفرزاد جلالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه تا امروز یک هزار و 815 تن بستری و تعداد زیادی از آن‌ها بهبود و ترخیص شدند، عنوان کرد: درصد آمار فوتی‌های ما تقریبا معادل میانگین کشورى است و با توجه به اینکه بیماران بدحال ارجاعى از سایر شهرهاى استان هم زیاد داشتیم براى مثال از ٩ مادر باردار کرونایی، ٥ نفر غیر بابلى بودند که همگى در اتاق زایمان ویژه بیماران کرونایی که از روزهاى اول آماده کرده بودیم، زایمان کردند.
وی با بیان اینکه مشکل ما این بود که برخی از بیماران، خارج از شهرستان می‌آیند و البته ما با افتخار آن‌ها را هم تحت پوشش درمانى قرار دادیم، بیان کرد: ۱۱ فوتی ما تهرانی‌هایی بودند که اواخر اسفند به مازندران سفر کرده بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه آخرین آمار بستری ما حدود ۳۰۰ نفر است که در طول روز حدود ۴۰ الی ۵۰ نفر ترخیص و کمتر از این تعداد نیز بستری می‌شوند، افزود: در ۵ الی ۶ روز اخیر آمار ما رو به کاهش بوده است.
جلالی با بیان اینکه نگران موج دوم بیمارى هستیم و پیش‌بینی می‌شود درگیر موج دوم شویم که بستگی به رعایت کردن مردم دارد، خاطرنشان کرد: در سیستم بهداشتی و درمانی ۲۰ الی ۳۰‌ درصد کنترل بیماری به ما مربوط می‌شود و حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد مربوط به سازمان‌هایی می‌شود که می‌توانند دخالت بارزی در پیشگیری از سرایت داشته باشند.