شبستان/ استاندار یزد با اشاره به اقدامات در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در یزد گفت: امسال شاهد کاهش ۸۰ درصدی ورود مسافران به استان بوده ایم.

محمد علی طالبی، استاندار یزد با اشاره به محدودیت های ایجاد شده در مبادی ورودی و خروجی استان اظهار کرد: بر این اساس تیم های غربالگری را به عنوان اولین استان ها در مبادی و ورودی و خروجی شهر مستقر کردیم و از روز سوم فروردین ماه نیز فرمانداران را موظف کردیم که برای ورودی و خروجی شهرستان ها نیز این محدودیت ها را اعمال کنند و کنترل هر چه بیشتر این مبادی را داشته باشند.
استاندار یزد گفت: در رابطه با ورود مسافران به استان نیز به صورت مستند و بر اساس پلاک های ثبت شده در دستگاه ها این امر کنترل شده است به نحوی که کاهش 80 درصدی آمار ورودی مسافران به استان را داشتیم که این آمار خوبی در وضعیت کنونی است.
طالبی بیان کرد: تاکنون 96 خانه مسافر غیر مجاز در استان پلمب شده اند و امکان جذب مسافر در استان نیست و افرادی که وارد استان می شوند خیلی زود از استان خارج می شوند.
وی همچنین با اشاره به شایعاتی مبنی بر ورود بیماران از استان های دیگر در استان گفت: این شایعات فضای مجازی است و تنها دو بیمار از استان های دیگر بودند و این شایعات فضای مجازی بوده است.
استاندار یزد گفت: از ابتدای اعلام موارد مثبت کرونا در استان ما اقدام به تهیه دستگاه آزمایش این ویروس را در استان داشتیم که در همین راستا نیز اعلام کردیم که شاهد جهش تعداد مبتلایان در استان خواهیم بود و این اتفاق نیز صورت گرفت اما این جهش به معنای بیماریابی و کار تخصصی کادر درمان ما برای بیمار یابی است و سعی کردیم به صورت کامل در زمینه مقابله با این بیماری حرکت کنیم.
طالبی بیان کرد: هم اکنون در استان آمار بالای 800 مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا و 82 مورد فوتی قطعی و تعدادی فوتی مشکوک هستیم که از تمامی فوتی ها نمونه برداری کرده ایم و نتایج آن را نیز اعلام می کنیم.
وی افزود: تلاش ما ارائه آمار و اطلاعات کامل در زمینه بیماری به مردم است و امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم به مقابله با این ویروس بپردازیم.
استاندار یزد گفت: متاسفانه ترددهای غیر قابل توجیه در سطح شهر از مهمترین عوامل گسترش این بیماری در استان است که امیدواریم مردم نیز رعایت کرده و به کنترل این بیماری به ما کمک کنند.
طالبی همچنین با اشاره به حضور اتباع در استان گفت: ما در زمینه اتباع در اسفندماه خروجی بسیار زیادی را داشتیم به نحوی که بالای 3 هزار نفر استان را ترک کردند.
وی گفت: در زمینه تهیه و تولید اقلام مورد نیاز بهداشتی نیز تولید روزانه بیش از 50 هزار ماسک، تهیه لباس های یکپارچه را داریم و هم اکنون در در حال راه اندازی 2 واحد صنعتی تولید ماسک هستیم که تولید ما را به بالای 150 هزار ماسک می رساند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b