ایرنا/ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند گفت: با تلاش و همت بهورزان، مراقبان سلامت و کارشناسان مرکز بهداشت این شهرستان و نیروهای بسیج، همه جمعیت شهرستان در بسیج ملی مبارزه با کرونا زیر نظر ناظرین سلامت غربالگری شده و اطلاعات خانوارها نیز در سامانه سیب ثبت شد.

هومن کلانتری، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند به اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا و اجرای طرح غربالگری در شهرستان گتوند اشاره کرد و افزود: تعداد ۱۳۰ نفراز کارکنان مرکز بهداشت به همراهی نیروهای بسیج به صورت ۲ شیفت حتی در روزهای تعطیل با جمعیت تماس گرفته و اطلاعات آنها را ثبت کردند.
وی شناسایی موارد مشکوک بیماری کرونا، مراقبت و پیگیری این موارد و کاهش بار مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی را از اهداف طرح غربالگری بسیج ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد.
کلانتری با بیان اینکه گتوند به عنوان نخستین شهرستان در دانشگاه علوم پزشکی دزفول و استان خوزستان طرح غربالگری را به صورت کامل اجرا کرد، افزود: مواردی که علائم بیماری در افراد وجود داشت به صورت روزانه از سوی بهورزان و مراقبان سلامت درحال پیگیری هستند که بیش از ۸۰ درصد پیگیری ها نیز انجام شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند گفت: از ابتدای بسیج ملی مبارزه با کرونا تاکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از جمعیت شهرستان گتوند در سامانه خوداظهاری ثبت نام کرده اند.
کلانتری از شهروندان خواست با ورود به سامانه غربالگری کرونا به آدرس salamat.gov.ir و پاسخ به سوالات این سامانه پرسنل شبکه بهداشت را در این طرح یاری کنند.
اعمال محدودیت ها در بازارها، اماکن، جاده های ورودی و خیابان های شهرستان گتوند از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا آغاز شد و این محدودیت ها با جدیت ادامه دارد.
عملیات ضد عفونی و گندزدایی اماکن عمومی، معابر و خیابان ها، مساجد و دیگر مناطق پرتردد شهرستان گتوند از روز های نخست شیوع ویروس کرونا به همت و همکاری نیروهای مردمی و گروه های جهادی، فرمانداری، سپاه و بسیج، شبکه بهداشت و درمان، شهرداری‌ها، بخشداری ها، دهیاری‌ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دیگر ادارات و دستگاه‌های اجرایی برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شد و این عملیات شبانه روز و به صورت مستمر در حال اجرا است.
از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون نتیجه آزمایش چهار بیمار در نقاط مختلف شهرستان گتوند به کرونا مثبت اعلام شده که ۲ نفر از این افراد در بیمارستان بزرگ دزفول فوت کرده‌اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335