ایرنا/ رئیس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی دامغان گفت: واحد گردشگری متخلف در این شهرستان در راستای کنترل و مقابله با شیوع ویروس کرونا، تعطیل و پلمب شد.

مهدی قاسمی، رئیس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی دامغان اظهار کرد: این واحد گردشگری واقع در یکی از شهرهای تابعه دامغان، به دلیل پذیرش مسافر و محدود نکردن اقامت تا اطلاع بعدی پلمب شد.
وی بیان کرد: فعالیت این واحد در راستای کنترل و مقابله با گسترش ویروس کرونا به عنوان دومین واحد اقامتی و پذیرایی متخلف شهرستان، متوقف شده است.
قاسمی افزود: با وجود ابلاغ ممنوعیت پذیرش مهمان و گردشگر به واحدهای اقامتی و پذیرایی به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، متاسفانه در بازدیدهای صورت گرفته در شهرهای تابعه شهرستان دامغان شاهد تخلف در یک مجتمع خدماتی غیر مجاز بودیم که با اعزام کارشناس گردشگری، با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی و نیروی انتظامی، واحد مذکور پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری به عمل آمد.
رئیس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی دامغان ادامه داد: در نوروز ۹۹ با تلاش همکاران اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان و دستگاه ‌های اجرایی ذیربط، تا این لحظه بیش از ۶۰ مورد بازدید از واحدهای گردشگری تحت پوشش در سطح شهرستان صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: بنا بر دستور مقام قضایی و در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی واحدهای گردشگری که پذیرش مسافر، گردشگر و حتی ارائه خدمات به افراد بومی در اقامتگاه‌ها و مجموعه‌های گردشگری شهرستان دامغان را داشته باشند، پلمب خواهند شد.
قاسمی خاطرنشان کرد: کرونا را جدی بگیریم، در خانه بمانیم و تا شکست کرونا و برگشت شرایط عادی از سفرهای غیرضروری بپرهیزیم، زیرا این مساله در شیوع ویروس نقش اساسی دارد.
رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دامغان گفت: سامانه ۰۹۶۲۹ آماده دریافت، ثبت و پیگیری هر گونه نظر و شکایت درخصوص واحدهای گردشگری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c