ایرنا/ سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای شروع اپیدمی تا ساعت ۱۲ سه‌شنبه شب موارد مثبت کووید۱۹ در این استان ۱۹۲ نفر بوده که چهار نفر در ۲۴ ساعت گذشته اضافه شده است.

محمدابراهیم شکیبا، سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: از این تعداد ۱۹۲ مورد مبتلای به ویروس کرونا در استان تاکنون ۲۰ نفر فوت کرده‌اند.
به گفته وی، همچنین از ابتدای شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۹۷۳ نفر بستری شدند که از این تعداد ۸۵۶ نفر ترخیص و ۹۷ نیز در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به موج سفرهای نوروزی و دید و بازدیدها و متأسفانه رعایت کم حدود ۱۰ تا ۲۰ درصدی جمعیت استان تبدیل به مشکلی شده و افزایش چشمگیر موارد مثبت کرونا را زیاد می کند.
شکیبا از مردم خواست از تجمع ها بپرهیزند و تاکید کرد که تعداد موارد مثبت کرونا در بازارچه‌ها و تجمعات ناشی از آن بروز می کند.
وی افزود: نگرانی ما برای ۱۵ فروردین است که دوره کمون به اتمام می رسد و موارد مثبت بروز می کند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: ویروس کرونا با پیشگیری قابل کنترل است و اگر مردم پیشگیری نکنند کنترل نخواهد شد.
شکیبا بهترین راهکار مقابله با ویروس کرونا را در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی دانست و از رسانه ها خواست نکات آموزشی را به صورت مستمر به اطلاع مردم برسانند.
وی با بیان اینکه رعایت نکات بهداشتی توسط تمام شهروندان ضروری است، گفت: از مردم می‌خواهیم در خانه بمانند و مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا از شیوع بیماری کرونا جلوگیری شود.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: از افراد دارای علائم بیماری کرونا که بیماری حاد زمینه‌ای ندارند تقاضا داریم که در منزل استراحت کنند و در صورت مشاهده علائم حاد تنفسی به مراکز ۱۶ ساعته بهداشت مراجعه کنند.
شکیبا گفت: بیش از ۵۰ درصد بیماران در روزهای گذشته یا میهمانی از استان‌های پرخطر داشتند و یا به این استان‌ها مسافرت کرده اند.
وی تاکید کرد: از مردم می خواهیم که در این ایام نه به مسافرت بروند و نه میزبان مسافرانی از دیگر استان های کشور باشند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: براساس برآوردهای انجام شده بیش از ۸۰ درصد مردم استان به منظور مقابله با کرونا با دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی همکاری دارند و توصیه های بهداشتی را جدی می‌گیرد.
شکیبا افزود: با این حال هنوز بین ۱۰ تا ۲۰ درصد مردم جامعه توجهی به توصیه‌های بهداشتی ندارند و رفتارهای پرخطر در رابطه با شیوع بیماری کرونا انجام می دهد.
وی با تاکید بر اینکه احتمال اوج گیری کرونا در کرمانشاه وجود دارد، گفت: در صورتی که جمعیت ۱۰ تا ۲۰ درصدی بی توجه به مسائل بهداشتی مقابله با کرونا را جدی نگیرند با بحرانی جدی در کرمانشاه روبرو خواهیم شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246