ایرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا یک‌هزارو ۳۱۸ بیمار مشکوک در این استان شناسایی شده که از این تعداد تست آزمایشگاهی ۴۵۰ بیمار مثبت بوده است.

علیرضا آرمانی کیان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار مثبت کرونا در این استان به مجموع آمارها افزوده شده و در این میان هر شخصی که بیماری وی، مثبت ‌اعلام شود، خانواده او نیز رصد می شود که این امر به خود خانواده کمک می‌کند تا بیماری به سایر افراد منتقل نشود.
وی اضافه کرد: تا کنون ۳۵ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان جان باختند که ۶۰ درصد آنان دارای بیماری های زمینه ای بودند.
این مسؤول ادامه داد: بر اساس توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی(who) استرس، شایعه و برچسب خوردن، از عوامل خطرناک در شرایط کنونی محسوب می‌شود.
به گفته آرمانی کیان، کاهش قدرت ایمنی بدن برای مواجهه با بیماری، ارائه اطلاعات نادرست و در نهایت مقاومت برای گرفتن درمان مناسب در صورت ابتلا به بیماری، از نتایج عوامل خطرناک مورد اشاره سازمان بهداشت جهانی بوده که تا حد توان برای مقابله با آنها باید تلاش شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون در بیمارستانهای استان یک هزار و ۶۷۰ تخت بستری و ۱۹۰ تخت ویژه وجود دارد و که تعداد ۶۷۰ تخت بیماران کرونایی را پذیرش کرده و در صورت نیاز به بیش از یک هزار تخت نیز افزایش یافته است.
آرمانی کیان افزود: هم‌استانی‌ها برای پیشگیری، شناسایی و مراقبت از خود و اطرافیان در مقابل بیماری کرونا، نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود به سامانه الکترونیکی https://salamat.gov.ir، در ثبت اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشند.
به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، ثبت‌نام در این سامانه موجب می‌شود تا قبل از عمیق شدن بیماری فرد، اقدامات درمانی توسط کادر درمانی برای این افراد مشکوک انجام گیرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd