خبرگزاری کتاب ایران/ حاج محمدعلی عزیزی، از جمله واقفین کتاب به کتابخانه مسجد اعظم که دارای تالیفاتی هم بوده است، در 101 سالگی دار فانی را وداع گفت.

حاج محمد عزیزی، متولد 1298 هجری شمسی در مراغه، از علاقمندان ائمه اطهار(ع) و از معتمدین مشهور مراغه به شمار می‌آید.
وی در ایام جوانی به تهران عزیمت کرده و با حضور در مجالس مذهبی و تاسیس هیئت کنزالحسین به سخنرانی، آموزش مباحث دینی و توسعه فرهنگ مرثیه و مناقب اهل‌بیت(ع) می‌پرداخت.
مرحوم عزیزی که شخصیت‌های برجسته و معروفی را تربیت کرده، صاحب تالیفاتی از جمله «تفسیر سوره مبارکه اذا وقعه»، «جلاله النور»، «النوم الیل و النهار» «خورشید هدایت»، «جلوه قرآن» «تولد و مصیبت»، «منتخب الغدیر» و کتاب «کشکول عزیزی» است.
شروع جنگ تحمیلی و نیاز جبهه‌ها برای پشتیبانی و رفع نیاز‎های رزمندگان اسلام از یک سو و دلبستگی و دلدادگی وی به مکتب حضرت امام حسین(ع) و احساس وظیفه دفاع از دین و حفظ خاک و خانمان از دست دشمنان اسلام از سوی دیگر، حاج محمدعلی را راهی جبهه‌های حق علیه باطل کرد و با گرد هم‌آوردن جمعی از بازاریان به جمع‌آوری کمک‌های مادی برای پشتیبانی از رزمندگان پرداخت.
مرحوم حاج محمدعلی عزیزی در پنجم فروردین‌ماه ۱۳۹۹ دار فانی را وداع گفت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99