ایرنا/ رییس اتاق اصناف استان مرکزی خواستار بخشش اجاره واحدهای صنفی استان شد و گفت: سازمان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی، کسبه را از پرداخت اجاره حداقل سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت و سر قفلی املاک به مدت یکسال معاف کنند.

‌جمشید زند، رییس اتاق اصناف استان مرکزی اظهار کرد: این درخواست به استاندار مرکزی برای حمایت از اصناف و بخشودگی عوارض کسب و پیشه در پی شیوع کرونا در سال ۹۹ اعلام شده است.
وی اظهار داشت: اصناف استان با شیوع بیماری کووید ۱۹ زیان دیده‌اند بنابراین لازم است با همراهی با آنها در این مقطع زمانی، از ورشکستگی و آسیب‌های جدی به کسبه جلوگیری شود.
رییس اتاق اصناف استان مرکزی با بیان اینکه پیشنهادات حمایت از صنوف استان در قالب هشت بند به استاندار ابلاغ شده است، اظهار داشت: در راستای حمایت از صنوف لازم است کلیه ادارات دولتی، سازمان ها و بانک‌ها به غیر از ادارات و سازمان‌های خدمات رسان تا ۱۵ فروردین همچون اصناف تعطیل شوند و در صورت باز بودن بانکها، از برگشت چک‌ها خوداری و هزینه‌ای دریافت نشود.
زند افزود: کلیه مالکان که به نحوی در این مدت اجاره بهای خود را به مستاجر بخشیده‌اند، لازم است این مبلغ از سوی اداره کل امور مالیاتی از درآمد مشمول مالیات آنان در سال‌های ۹۸ و ۹۹ کسر شود.
وی اضافه کرد: لازم است حقوق کلیه کارگران واحدهای صنفی از تاریخ اول اسفند ۹۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۹۹ به دلیل تعطیلی و یا امکان نداشتن برای پرداخت از سوی کار فرمایان، از صندوق بیمه بیکاری پرداخت شود.
رییس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: کلیه واحدهای صنفی داری پروانه کسب که به هر نحو از بانک‌ها تسهیلات اخذ کرده‌اند اقساط تسهیلات آنان به مدت سه ماه به انتهای دوره اقساط منتقل شود.
زند افزود: همه واحدهای صنفی فعال که تسهیلات مرتبط با مشاغل خود را دریافت کرده‌اند حداقل پنج درصد از سود تسهیلات آنان بخشیده شود.
وی به بخشودگی عوارض شهرداری‌های استان اعم از کسب و بهای خدمات در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: همچنین لازم است درآمد مشمول مالیات اصناف استان مورد تجدید نظر جدی قرار گرفته و سال ۹۸ و ۹۹ حداکثر معافیت و بخشودگی برای صنوف منظور شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f