ایلنا/ معاون گردشگری استان بوشهر با اشاره به پلمب و تعطیلی بیش از ۱۸۸ خانه مبله در بوشهر، گفت: مبادی ورودی به استان توسط مردم به صورت خودجوش بسته است.

سکینه سالاری، معاون گردشگری استان بوشهر با اشاره به آنکه شیوع ویروس کرونا سبب شد تا استان بوشهر با وجود آنکه همواره درصدد ارائه خدمات سفر برمی‌آمد، نوروز ۹۹ از ارائه خدمات سفر به مسافران برنیاید، اظهار کرد: بر اساس توصیه‌ها و مصوبات کمیته ملی کرونا و دادستانی، هتل‌های استان خودخواسته و پیشاپیش قبل از آنکه دستوری برای تعطیلی داده شود، تعطیل کردند. این تعطیلی شامل سفره‌خانه‌ها و واحدهای بومگردی در استان هم می‌شود.
وی ادامه داد: عواقب پذیرش مسافرانی که مشکوک به کرونا هستند برای مراکز اقامتی استان غیرقابل بازگشت بود از این رو خودخواسته تعطیل کردند و هیچ مسافری را پذیرش نمی‌کنند.
سالاری بیان کرد: بیش از ۵۰۰ خانه مبله و خانه مسافر در سطح استان داریم و تا ۴ فروردین ماه، بیش از ۸۸ واحد پلمب و بیش از ۱۰۰ واحد را تعطیل کردیم. حدود ۳۹۵ گزارش مردمی درخصوص فعالیت خانه مبله‌ها داشتیم که درصدد کنترل و نظارت آن برآمدیم، همچنین ۴۴۰ ماموریت نظارتی در بوشهر داشتیم و کنترل‌ها در شهرستان‌ها ادامه دارد.
معاون گردشگری استان بوشهر در ادامه از بازگرداندن تور گردشگران آلمانی خبر داد و گفت: در اوایل شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه گروهی از گردشگران آلمانی به بوشهر آمده بودند که توسط مردم بوشهر بازگردانده شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22